Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Подрєза Сергій Михайлович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Державне підприємство «ЗАВОД 410 ЦА» дає нове життя авіаційній техніці

Подрєза
Сергій Михайлович

Генеральний директор

ДП «ЗАВОД 410 ЦА» існує вже понад 65 років.

На сьогоднішній день – це єдине підприємство в Україні, яке пропонує широкий спектр високоякісних послуг з ремонту авіаційної техніки. Підприємство виконує повний техноло­гічний цикл капітального ремонту літаків Ан-24, -26, -30, -32 та авіаційних двигунів Д-З6 серій 1, 1А, 2А, та їх агрегатів. Ремонт турбогенераторних установок ТГ-16 (М) і допоміжних дви­гунів РУ-19А-300. Завод здійснює комплекс робіт з подовження ресурсів літаків типу «Ан», всі види технічного обслуговування ремонтованої на заводі авіатехніки, а також КВР-1, 2, 3 на літаку Ан-74, і КВО на літаку Ан-72.

На виконання робіт з капітального ремонту, модернізації, переобладнання і технічного обслуговування літаків типу АНТОНОВ, завод має сертифікати Міждержавного авіаційного комітету, українських національних авіаційних властей. Також підприємство сертифіковане Міністерством оборони України по Авіаційним правилам UAR-MAA-145 та Державною авіа­ційною службою України за вимогами «Правил схвалення організації з ТО (Part-145)», як організація по ремонту, технічному обслуговуванню та модернізації авіатехніки. Крім цього, система якості заводу сертифікована за міжнародними стандартами серії ISO-9001, а також аерокосмічного комплексу AS/EN-9110. Враховуючи, що виконуються роботи по ремонту військових літаків, завод має сертифікат стандарту NATO AQAP 2120, а також ліцензію Міністерства економічного розвитку України на ремонт і модернізацію військової авіаційної техніки.

З серпня 2008 р.і по теперішній час завод очолює Сергій Михайлович Подрєза. З цього дня почався новий етап у житті заводу.

Багаторічний стаж роботи на підприємстві, шлях від інженера до Генерального директора, талант керівника, наявність страте­гічного бачення та достатнього досвіду для реалізації планів у досягненні поставленої мети дають підставу і повне право говорити про новий етап розвитку підприємства.

Завдяки зусиллям С.М. Подрєзи завод розширив ринки збуту про­дукції, яка експортується у понад 30 зарубіжних країн, що сприяє зміцненню економічної незалежності України.

Колективом заводу зроблені величезні зусилля з підготовки до сертифікації за нормами і правилами європейської організації з без­пеки в авіації EASA (PART-145, PART-147). Це дозволить диверсифіку­вати роботу не тільки на техніці типу АНТОНОВ, а й проводити технічне обслуговування літаків зарубіжного виробництва. На виробничих пло­щах заводу вже було проведено та проводиться технічне обслугову­вання літаків Боїнг-737. Також завод плідно працює з бізнес-авіацією.

Одним з напрямків розвитку є реалізація програми «Український вертоліт». Вона дозволить модернізувати вертоліт Мі-8Т у варіант Мі-8МСБ шляхом встановлення сучасних двигунів ТВ3-117ВМА-СБМ1В. Реалізація проекту здійснюється спільно з АТ «Мотор Січ».

На заводі виконуються роботи з відновлення лакофарбового покриття літаків зарубіжного виробництва. Використовуються аерокосмічні поліуретанові емалі з високим вмістом сухого залишку за технологією фірми AkzoNobel (Нідерланди).

Маючи багатий досвід з відновлення авіаційного двигуна Д-36, завод має всі можливості для освоєння техніки західного вироб­ництва. Це стосується двигуна СFМ-56, який після виконання ремонту фактично за всіма параметрами може проходити випробу­вання на базі вже діючої моторно-випробувальної станції заводу. Також можливе освоєння двигуна Pratt & Whitney 100, 120 серії, який використовується на літаках ATR-42, -72, а також на літаках Dash-8 виробництва Bombardier.

Завод має досвід роботи більш ніж з 60-ма країнами світу, з якими розвинені ділові, дружні, партнерські відносини, і завжди відкритий для плідних ділових контактів.