Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Чечельницький Павло Георгійович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Чечельницький Павло Георгійович

Чечельницький Павло Георгійович

Видатний український архітектор.Заслужений архітектор України.
Член Національної спілки архітекторів України. Дійсний член Української академії архітектури. Почесний працівник будівництва України.
Головний архітектор Харківського проектного інституту «Укрміськбудпроект». Професор Харківського національного університету міського господарства. Лауреат Премії Ради Міністрів СРСР. Лауреат міжнародних конкурсів і оглядів архітектурної творчості в Софії, Бухаресті, Стамбулі та Харкові, всеукраїнського конкурсу «Ділова людина України», премії «Народне покликання». Володар Гран-прі у міжнародному конкурсі «Сучасне храмобудівництво». Двічі лауреат Творчої премії Харківського міськвиконкому. Нагороджений медаллю Всесоюзного Фонду Миру, знаком «Почесний працівник будівництва та архітектури», орденами УПЦ, Українсьного реєстрового козацтва, медалями Всесвітнього бієнале у Софії (двічі) та міжнародних виставок, «За високий професіоналізм» Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації», почесною відзнакою «Слобожанська слава» Харківської обласної ради.
Павло Чечельницький – автор проектів 15 діючих станцій Харківського метрополітену.
Понад 40 разів – призер архітектурних проектів року.

Народився Павло Чечельницький 2 березня 1942 р. у м. Ашхабад. У 1966 р. закінчив архітектурне відділення Харківського інженерно-будівельного інституту. За роки практичної діяльності особисто та в авторських колективах розробив понад 500 проектів житлових і громадських будівель, 28 серій житлових будинків для масового будівництва в містах і селах країни. Особливу увагу приділяє відродженню національних архітектурних традицій українських народів, в тому числі в сакральному будівництві. Відомий архітектор, автор близько 40 храмів, що отримали нагороди у різних номінаціях на міжнародному рівні.

Основні досягнення останніх років: Храм на честь Святого Великомученика і Побідоносця Георгія біля прохідної Харківського плитного заводу. Освячений у 2017 р. Архітектори: О.О. Мальшинська, П.Г. Чечельницький; Освячення каплиці на честь Ікони Божої Матері «Віднайдення загиблих» у складі меморіального комплексу Слави в Харківському лісопарку. Архітектори: К.С. Чечельницька, П.Г. Чечельницький; Харківський метрополітен. Третя лінія. Станції «Олексіївська» та «Перемога». Будівництво завершено у 2016 р. Архітектори: П.Г. Чечельницький, С.Г. Чечельницький. Художник О.Ю. Єрофеєва. На Всеукраїнському огляді-конкурсі «Премія Національної спілки архітекторів України» у 2019 р. П.Г. Чечельницького відзначено Дипломом лауреата.

Здобуття Україною незалежності усунуло всі перепони на шляху віри і її святинь, що зробило можливим вті-лення в життя ідеї відновити на колишньому місці святині храм Жінок-Мироносиць. П’ять років, титанічні зусилля і, нарешті, довгоочікуване освячення побудованого за проектом братів Чечельницьких храму 23 серп-ня 2015 року. Понад 45 метрів височіє над історичним центром Харкова цей золотоверхий храм, проект якого на конкурсі міжнародного фестивалю «Архітектура і дизайн», що проходив у Києві, отримав диплом лауреата.

Кожної другої неділі після Великодня церква згадує Жінок-Мироносиць, які прийшли помазати тіло Христа першого дня після суботи. Святі жінки – свідки страждань, смерті та Воскресіння Ісуса Христа. Саме Жінкам-Мироносицям першим з’явився воскреслий Ісус. У православній традиції Жінками-Мироносицями вважаються сім святих: Марія Магдалина, Марія Клеопова (Яковова), Саломія, Іоанна, Марфа, Марія та Сусанна. До речі, Святі покровительки вберегли свій храм навіть після ракетного удару в березні 2022 року.

Національними рейтингами України «За значний особистий внесок у розвиток української архітектури і містобудування» Павла Георгійовича Чечельницького в 2023 році нагороджено орденом «За розбудову України».

Відповідно до Указу Президента України № 906 «Про державні стипендії для видатних діячів» заслуженому архітектору України П.Г. Чечельницькому призначено довічну державну стипендію.