Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Зільберблат Геннадій Михайлович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Світ не байдужий до людини

Зільберблат
Геннадій
Михайлович

Генеральний директор КЗ КОР «ОПНМО».
Відмінник охорони здоров’я, заслужений лікар України.
Член президії правління Всеукраїнської асоціації роботодавців галузі охорони здоров’я.
Член президії прав­ління Спілки психіатрів, наркологів, медичних психологів, член правління Асоціації головних лікарів психіатричних закладів. Нагороджений медалями О.Р. Довженка та А.М. Міля, грамо­тами Міністерства охорони здоров’я України, знаками, грамотами та подяками інших відомств.
Автор і співавтор понад 100 друкованих наукових робіт

Життєва позиція Геннадія Михайловича Зільберблата максимально налаштована на успіх і порядність.

Його життєвий принцип: «Де є можливість – іди на зустріч людям». Одним з його улюблених афоризмів є слова польського письменника Бруно Ясенського: «Не бійся ворогів – в найгір­шому випадку вони можуть тебе вбити. Не бійся друзів – в найгіршому випадку вони можуть тебе зрадити. Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існує на землі зрада і вбивство».

Геннадію Михайловичу не один раз доводилося відстоювати правильність обраного шляху на всіх рівнях і власною активною діяльністю не залишати опонентам контраргументів.

Як головний нарколог (з 1981 р.) і психіатр (з 1998 р.) Департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації, Геннадій Михайлович активно сприяє підвищенню якості психіат­рично-наркологічної допомоги населенню області.

Г.М. Зільберблат очолив Комунальний заклад Київської обласної ради «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об’єднання» (КЗ КОР «ОПНМО») у найскрутніший період фінансової кризи. Наполегливою працею, перспективним мисленням, умінням чіткого розрахунку й баченням подальшого розвитку медицини в Україні згуртував навколо своїх ідей, шляхів подальшого роз­витку медицини, у тому числі психіатрично-­наркологічного профілю, однодумців, колег, помічників, які підтримали свого керівника й вивели медичний заклад до ряду кращих.

З 2000 р. постійно обидва заклади медичного об’єднання, психіатрична лікарня та наркологічний диспансер, отримують сертифі­кати вищої категорії, підтверджуючи свій високий рівень лікувально-профілактичних досягнень.

У медоб’єднанні працюють фахівці різного профілю, які надають спеціалізовану високо­кваліфіковану лікувально-діагностичну і консультативну допомогу. Серед лікарів кандидати медичних наук, лікарі вищої та першої кваліфікаційних категорій.

У 2005 р. медичне об’єднання увійшло в трійку кращих психіатричних закладів України.

Професійно Г.М. Зільберблат націлений на поєднання науки і практики. У закладі проводиться наукова робота, апробація ліку­вальних засобів, багатоцентрові випробування нових психотропних ліків. КЗ КОР «ОПНМО» є центром підготовки психіатрично-наркологічних кадрів області, базою інтернатури, співпрацює з українським науково-дослідним інститутом соціальної і судової психіат­рії та наркології, Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця.

У закладі функціонують 25 відділень, зокрема психіатричні, нейрохірургічне відділення для хірургічних методів лікування епілепсії, відділення неврозів, відділення реанімації та інтенсивної терапії. У 2007 р. відкриті психіатричне чоловіче відділення для примусового лікування психічно хворих із посиленим наглядом, геронтологічне відділення. Працюють відділення для лікування хворих із нарколо­гічною залежністю: чоловіче, жіноче, для обов’язкового лікування. У всіх відділення застосовуються сучасні ліки та методики.

Лабораторно-діагностичний корпус

А такі відділення, як жіноче та чоловіче первинного психотичного епізоду входять в число кращих психіатричних відділень на Україні, які впроваджують новий підхід до лікування психічних захворювань сучасними ефективними медичними препаратами, використанням психокоригуючих методик, які сприяють видужанню, формуванню тривалих ремісій, поверненню до праці, перебування у сім’ї, в сус­пільстві. Відділення розраховані на 40-50 ліжок, відповідають вимогам часу: палати на 3-4 особи, двомісні та одномісні типа «люкс» з усіма зручностями, телевізором та інше. Створений затишок та комфорт сучасним інтер’єром та доглянутими оранжереями.

В об’єднанні працюють 15 психологів та 17 соціальних пра­цівників. Багато уваги приділяється реабілітаційним програмам, а в 2014 р. був відкритий центр медико-соціальної реабілітації площею близько 300 м2 та оформлений у сучасному дизайні.

Основною метою реабілітації є покращення рівня загального функціонування, відновлення соціального і професійного стату­сів, досягнення матеріальної незалежності, соціально-побутової активності і комунікативних навичок, відновлення і якісне покра­щення внутрішньо-сімейних зв’язків.

У медичному об’єднанні збудований лабораторно-діагнос­тичний корпус на 2100 м2, оснащений високоефективним сучас­ним обладнанням. У корпусі розташовані клінічна, біохімічна, бактеріологічна, серологічна лабораторії, відділ функціональної діагностики та обстеження головного мозку, серця, стоматоло­гічні кабінети, кабінет УЗД. Працює токсикологічна лабораторія.

Реабілітаційний центр Палата психіатричного відділення

У медоб’єднанні функціонує кабінет лікувальної фізичної культури з сучасними тренажерами, кабінет лікувального масажу, де працюють висококваліфіковані фахівці.

Широке залучення позабюджетних коштів в об’єднанні дозволило проводити якісні ремонти у відділеннях і службових примі­щеннях, що позитивно впливає на умови праці співробітників і перебування хворих у стаціонарі. Неабиякий організатор, Г.М. Зільберблат вміло й раціонально спрямовує залучені кошти на впровадження сучасних методів обстеження й лікування хворих, покращення їхнього харчування, створення комфортних умов перебування у стаціонарі, підтримку працівників медичного об’єднання. Забезпечення затишку у відділеннях та кабінетах, сучасне обладнання робочих місць, утримання в ідеальному стані 26 га території медоб’єднання – це наполеглива, клопітка робота. Її результатами задоволені пацієнти, приємно вражені колеги, що відвідують медичне об’єднання. На території медичного об’єднання з ранньої весни до глибокої осені квітуче різнобарв’я клумб, з великою любов’ю і винахідливістю оформлених майданчиків для прогулянок хворих, їхнього відпочинку, які приємно вражають хворих і відвіду­вачів лікувального закладу.

Національний рейтинговий конкурс «Краще підприємство України» за забезпечення динамічного розвитку визнав КЗ КОР «ОПНМО» «Кращим підприємством України – 2009 р.» в галузі медицини й охорони здоров’я. Керівник медоб’єднання Г.М. Зільберблат отри­мав відзнаку «Богиня перемоги «Ніка» та нагрудний знак «Кращий керівник року» за особистий внесок у розвиток вітчизняної охорони здоров’я та ефективне управління підприємством.

У 2010 р. психіатрично-наркологічне медичне об’єднання отримало диплом Всеукраїнського проекту «Флагман сучасної меди­цини» за значний вклад у розвиток охорони здоров’я України.

У 2011 р. нагороджено призом «Лаври слави» у рейтинговому конкурсі «Краще підприємство України».

У 2012 р. Геннадій Михайлович був представлений у числі еліти України: у книзі «Національні лідери України» серії видань Всеукраїнської програми «Золотий фонд України», у 2013 р. – у книзі «Почесні імена України – еліта держави», «Бути лідером» та всеукраїнському журналі «Наш вибір».

У 2014 р. нагороджений Подякою та медаллю Комітету охорони здоров’я Верховної Ради України та представлений у книзі «Еліта медицини України».

Хто добре працює – вміє добре і гарно святкувати. Працівники медичного об’єднання завжди з великим ентузіазмом і трепетом чекають свого професійного свята. Йому присвячені конкурси «Кращий по професії», які проводяться у колективі серед медичних сестер. Всі відділення готуються до свята, виявляють професійні знання, винахідливість, почуття гумору. Комісія оцінює професіоналізм, практичні навички медичних сестер та активність вболівальників-колег, які демонструють лозунги, бюлетені, арт-роботи, художню самодіяльність. Відбуваються чудові концерти власних аматорів і професійних акторів.

Такі свята згуртовують колектив, прикрашають напружені робочі будні яскравістю талантів та ентузіазму, що неабияк сприяє доброму настрою, згуртуванню всіх працівників, виявленню лідерів та організаторів.

І нині багато задумок на перспективу й планів роботи відмінного фахівця й керівника, що гармонійно поєднуються в особі Геннадія Михайловича Зільберблата.

Інтер’єр відділення первинного психотичного епізоду Двір для прогулянок психічнохворих