Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Війтишин Володимир Іванович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви

Війтишин
Володимир
Іванович

Митрополит Івано-Франківський Української Греко-Католицької Церкви.
Кавалер ордена «За заслуги» III ступеня за вагомий особистий внесок у реалізацію державних соціальних програм, активну благодійну діяльність та з нагоди Дня благодійництва (Указ Президента України № 1021 від 9 грудня 2009 року)

Владика Володимир Війтишин народився в селі Демидівка Вінницької області. Після закінчення середньої школи навчався у підпільній семінарії, але науку змушений був перервати на час служби в армії (1978-1980 рр.). У 1982 році закінчив навчання. 26 травня 1982 року отримав ієрейські свячення (святитель Владика Павло Василик).
У часи підпілля здійснював душпастирську діяльність у багатьох місцевостях Тернопільської та Івано-Франківської областей.
4 серпня 1987 року з ініціативи та під проводом Владики Павла Василика разом з декількома священиками та мирянами підписав заяву про вихід УГКЦ з підпілля. Цей документ було передано Святійшому Отцеві Іванові Павлові ІІ та Президентові СССР Михайлові Горбачову. 16 травня 1989 року, напередодні з’їзду народних депутатів СРСР, був членом делегації до Москви за легалізацію підпільної УГКЦ (у делегацію також входили єпископи Филимон Курчаба, Павло Василик, Софрон Дмитерко, отці Григорій Сімкайло та Ігор Возьняк).
Після виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля продовжив вивчати богослов’я: спочатку навчався в Івано-Франківському богословсько-катехитичному інституті, відтак у Люблінському католицькому університеті, де у 2002 році отримав ліценціат з пасторальної теології. 14 травня 1999 року Блаженнішим Мирославом Іваном Кардиналом Любачівським був відзначений високою церковною нагородою — мітрою.
З 1990 року — парох і декан Тлумача, з 1997 року — економ Коломийсько-Чернівецької єпархії. Протягом цього часу був також судовим вікарієм та членом Колегії консультантів.
13 травня 2003 року Папа Іван Павло ІІ номінував о. мітр. Володимира Війтишина Єпископом-коад’ютором Коломийсько-Чернівецької єпархії. Чин Архієрейської хіротонії 15 червня 2003 року здійснив Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар. Співсвятителями були Владики Павло Василик та Софрон Мудрий.
Після смерті єпископа Коломийсько-Чернівецького Павла Василика 12 грудня 2004 року єпископ Володимир Війтишин згідно з приписами Кодексу Канонів Східних Церков успадкував престол Коломийсько-Чернівецької єпархії, ставши правлячим єпископом Коломийсько-Чернівецьким, і виконував ці обов'язки до червня 2005 року.
2 червня 2005 року Святійший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і призначив Владику Володимира (Війтишина) Єпархом Івано-Франківським. Введення на престол відбулося 12 липня 2005 року.
9 грудня 2009 року Президент України Віктор Ющенко нагородив єпископа Володимира Війтишина орденом «За заслуги» III ступеня за вагомий особистий внесок у реалізацію державних соціальних програм, активну благодійну діяльність та з нагоди Дня благодійництва.

Nlu7102.jpg Nlu7103.jpg Nlu7104.jpg