Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Борис Сорока

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Борис Сорока

Борис Сорока

Художник.
Учасник Міжнародних мистецьких виставок

Народився у с. Борушківці Любарського району, що на Житомирщині. Перед зором і понині річка, похилі верби над став­ком, що упирався однією стороною в ліс, а з іншої сторони, де сусіднє село Великі Деревичі, вода спадала і розтікалась по обо­чинах. Чомусь саме цей краєвид глибоко запав у душу, як і схід сонця над ставом, квакання та метушня жаб у тихому надвечір’ї…

Виховувався у дитячому будинку с. Вчерайше Ружинського району та школі-інтернаті с. Базар Малинського району Жито­мирської області. З дитинства любив малювати – краєвиди, що милували око довкруги, декорації до шкільних вистав.

Упродовж 1970-1973 рр. проходив армійську службу в Угорщині, там же навчався у Будапештській художній академії. Пізніше професійну майстерність вдосконалював у Києві під керівництвом видатних українських митців Василя Забашти та Віктора Зарецького. Невдовзі на запрошення Чорнобильського фонду «Добро» поїхав з персональною виставкою в США, де отри­мав запрошення на роботу від Чиказької академії мистецтв. Відтоді Борис Сорока живе і працює у м. Сан-Франциско. Часто буває в Києві, де черпає натхнення для творчості. Світ його захоп­лень надзвичайно різноманітний: живопис, скульптура, прикладне мистецтво, колекціонування антикваріату, подорожі, туризм (був у Венесуелі, Чилі, Перу, Бразилії, Китаї, Японії, на Гавайських остро­вах та Алясці). Багато його робіт знаходяться у приватних колек­ціях і компаніях США, Канади, Ізраїлю, Китаю.