Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Фуштей Ірина Ярославівна

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фуштей Ірина Ярославівна

Фуштей Ірина Ярославівна

Народна артистка України. Солістка-вокалістка хору Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів.

Карпатські гори. Гуцульщина – край неповторної краси, прекрасна частина землі української, де верхи гір сягають зір, де темні ліси повні духів і таємниць, де рвучкі потоки і бистрі ріки, зелені полонини і голубе небо. Красу гуцульських гір ні описати, ні змалювати, ані переповісти словами, не висвітлити співаночками. Вона – у барвистій ноші гуцулів, в гуцульській буйності і веселості, в їх побуті і звичаях, у їх обрядах, переказах і співанках.

Немов сама природа створила цей край для голосної пісні і запального танцю, чарівної вишиванки і різьби по дереву, узорчатих килимів і барвистих писанок. Народне мистецтво гуцулів не раз дивувало світ своєю самобутністю і непідробністю, генієм простого верховинського люду.

Національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» представляє і охороняє джерело народної творчості Карпатського краю. Створений восени 1939 року відомим українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем, ансамбль у травні 1940 р. показав свою першу програму, започаткувавши мистецьке життя колективу, який упродовж більше семи десятків літ є одним з пропагандистів хорової і танцювальної культури в Україні.

Гуцульський ансамбль пісні і танцю вирізняється оригінальним, самобутнім репертуаром, в якому домінують невичерпні народні обряди і традиції. У виконавській манері ансамблю – вся палітра гуцульської пісенної і хореографічної спадщини. Костюми артистів – це не просто сценічне вбрання, а справжні витвори народного мистецтва, які глибоко вражають уяву глядача. Колектив вивів на сцену перлини народної творчості – колядки, щедрівки, веснянки, купальські ігри, забави і обряди – «Гуцульське весілля», «Гуцульське Різдво», «Йорданські хороводи», «Свято на полонині», «Косівські візерунки». Сьогодні колектив у творчому пошуку справжніх шедеврів, які беруть початок з глибин народного гуцульського життя.

Його діяльність (а це понад 25 тисяч концертів як в Україні, так і за кордоном) – один з яскравих самобутніх творчих кольорів у веселковому вінку української культури. Усвідомлюючи свою високу творчу місію, ансамбль сьогодні працює над збереженням багатющих скарбів народного мистецтва, збереженням його емоційної пам’яті для нинішнього і прийдешніх поколінь. Завітайте на концерт цього самобутнього колективу і своїм серцем відчуйте живий подих Карпатських гір, невмирущий колорит народного мистецтва.