Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Шаптала Сергій Олександрович

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 14:17, 18 червня 2015, створена Maxim (обговореннявнесок) (Створена сторінка: == <center>Ми готові боронити українську землю</center> == Файл:nlu740.jpg|200px|thumb|left|<center>ШАПТАЛА<br>СЕ...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Ми готові боронити українську землю

ШАПТАЛА
СЕРГІЙ
Олександрович
Герой України
Полковник.
Командир 128-ї Мукачевської гірсько-піхотної бригади Збройних Сил України
Золота Зірка.jpg

Указом Президента України Петра Порошенко № 93/2015 від 18 лютого 2015 року за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові полковнику Сергію Олександровичу Шапталі присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

Сергій Олександрович Шаптала народився 5 лютого 1973 р. у Смілянському районі Черкаської області. Був начальником штабу, заступником командира військової частини у місті Володимир-Волинський Волинської області.
У лютому 2013 р. Сергій Шаптала був призначений командиром 300-го Чернівецького окремого механізованого полку 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. Наприкінці того ж року полк було розформовано.
Після цього Сергій Олександрович був призначений командиром 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної Туркестансько-Закарпатської двічі Червонопрапорної бригади 13-го армійсь­кого корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, штаб якої розташований у місті Мукачеве. Підрозділи, в яких несуть службу близько 1600 військовослужбовців, дислокують­ся на території Закарпатської області.

Nlu741.jpg
Nlu742.jpg

У 2014-2015 рр., під час проведення антитерористичної операції на сході України, бійці 128-ї гірсько-піхотної бригади під командуванням полковника Шаптали С.О. тривалий час тримали оборону у місті Дебальцеве Донецької області. Бої під Дебальцеве йшли впродовж півроку, і весь цей час там перебувала 128-ма бригада. За цей час бійці зуміли знищити 14 танків бойовиків.
У лютому 2015 р., у найкритичніший момент, після того, як командування сектора «С» було змушене покинути свої бойові позиції, обов'язки керівництвом Дебальцевським угрупуванням військ прийняв на себе полковник Шаптала. Під час виведення українських військ з-під міста Дебальцеве його бійці намагалися до останнього тримати зайняті позиції, виконавши свої завдання у повному обсязі і залишивши Дебальцевський плацдарм в останню чергу. Бригада кілька днів перебувала у глибокому оточенні під Дебальцево. 18 лютого 2015 р. передислокація українських силовиків з району Дебальцеве завершилася. Завдяки полковнику Шапталі звідти вдалося вивести 2475 наших бійців. Сергій Шаптала розповів, що солдати намагалися тримати позиції до останнього: «Скажу за свою бригаду, за кожного свого військового – завдання свої вони виконали в повному обсязі. Ніхто з бійців не відійшов, не залишив свої позиції. Вважаю, що це героїзм кожного солдата. Військовослужбовці готові й надалі захищати територіальну цілісність та суверенітет держави. Ще такого ніколи не було, щоб українські воїни на своїх позиціях відійшли або здали зброю. Про таке навіть не було мови. Ми готові й далі боронити українську землю на всі сто відсотків».
За версією українського журналу «Власть Денег» полковник Шаптала став людиною місяця. Адже завдяки його діям було врятовано майже дві з половиною тисячі військових.
18 лютого 2015 р. Президент України Петро Порошенко присвоїв Сергію Шапталі звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка» – за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті дер­жав­ного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане слу­жіння Українському народові.
Під час візиту до розташування 128-ї бригади в Артемівську, куди вона була перегрупована з Дебальцево, Президент Петро Порошенко сказав: «Пане полковнику та весь особовий склад, дякую вам за зразкове вико­нання бойового завдання, за мужність та героїзм, які ви продемонстрували протягом шести місяців. Сьогодні вами пишається не лише Мукачеве і Закарпаття, а вся Україна. Країна гордить­ся такими героями!».

Надія Случ