Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Торкатюк Володимир Іванович

Версія від 15:58, 2 лютого 2016, створена Maxim (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <center> == Харківська національна академія міського господарства == </center> Файл:nlu7339.jpg|200px|thu...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Харківська національна академія міського господарства

Заслужений професор Харківської національної академії міського господарства. Почесний член Ради ректорів вищих навчальних закладів III–IV рівнів акредитації Харківського регіону, академік Міжнародної кадрової академії при ЮНЕСКО і Раді Європи, академік Академії будівництва Украї­ни, академік Міжнародної академії безпеки життєдіяль­ності, академік Української академії наук, академік Інженерної академії України, академік Академії наук вищої освіти України, віце-президент з економічних питань громадської організації «Комітет освітлення», відмінник освіти України. Член спеціалізованих Рад по захисту докторських і кандидатських дисертацій.

Торкатюк
Володимир
Іванович

Завідуючий кафедри
«Економіка будівництва».
Доктор технічних наук, професор

Нагороджений золотою медаллю Української академії наук, нагрудним знаком «Петро Могила», дипломом Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української православної церкви за віддане служіння Україні та з наго­ди 70-річчя з дня народження.

За особисті досягнення в галузі науки, вагомий внесок у вирішення науково-техніч­них та соціально-­економічних проблем Харківської області призначена обласна сти­пендія в галузі науки імені Георгія Федоровича Проскури (з технічних наук); «За заслуги в галузі освіти і будівництва» редакцією журналу «Інтерв'ю України» нагороджений пам'ятним кубком та почесною грамотою. Лауреат Всеукраїнської програми «Національні лідери Украї­ни».

Володимир Іванович Торкатюк народився 30 травня 1938 р. у с. Семенки Барського району Вінницької області. У селі було тільки 4 класи, тому 5-7 класи закінчував у с. Сефе­рівці, дола­ючи щодня 7 км до школи і назад; 8-10 – у середній школі № 1 м. Бар, відстань до якої дорівнювала 12 км. Дуже хотілося вчитися, тому за шість років навчання у школах сусіднього села та району не пропустив жодного занят­тя, незважаючи на дощ, сніг, морози, спеку.

У 1958 р. закінчив Чернівецький житлово-комунальний технікум, а в 1967 р. – Харківський інженерно­-будівельний інститут. У 1976 р. виконував відповідальне державне завдання ЦК КПРС у НДР, одночасно навчався в Гендер­інституті Технічного університету м. Дрездена, вів педагогічну діяльність – викладав у цьому університеті дисципліну «Організаційно-технологічні рішення в індустріаль­ному будів­ництві».

У 1958 р. Володимир Іванович працював десятником з будівництва на Донбасі. Впродовж 1958-­1961 рр. служив у лавах Радянської армії (Туркестанський військовий округ). У 1967-1969 рр. – інженер-конструктор у проектному інституті «ДІПРОВНЗ». З 1969 р. по 1985 р. у Харківському інженерно-будівельному інституті пройшов шлях від аспіранта до пер­шого проректора. В.І. Торкатюк у 1985-1999 рр. – ректор Харківського художньо-промислового інституту, з 1999 р. – про­фесор кафедри інженерно-технічних дисциплін Харківського художньо-промислового інституту, а з 2000 р. – професор кафедри безпеки життєдіяльності Харківської державної академії міського господарства.

Кандидати наук, підготовлені В.І. Торкатюком, випускники Харківської національної академії міського господарства: Н.В. Бібік, В.В. Коненко, М.К. Сухонос – доктор технічних наук – продовжувачі його наукових ідей

Володимир Іванович у 2001 р. запрошений на посаду завідувача кафедри економіки будівництва Харківської національної академії міського господарства, якою керував 35 років доктор технічних наук, профе­сор, академік, нагороджений багатьма орденами, урядовими і галузевими відзнаками, ректор Леонід Мико­лайович Шутенко. Впродовж багатьох років академія з одного невеликого корпусу виросла у великий навчальний і науково-дослідний комплекс.

І сьогодні у важкий для України соціально-­економічний період новий ректор Володимир Миколайович Бабаєв знаходить кошти для будівництва Палацу студентів. Будівництво відбувається згідно з графіком, і палац планується ввести в експлуатацію в 2014 р.

Володимир Іванович Торкатюк захистив докторсь­ку дисертацію за спеціа­льністю «Техно­логія і організація будівництва».

Як спеціаліст-будівельник, академік брав участь у проек­туванні та будівництві багатьох об'єктів як у СРСР, Україні, так і за кордоном.

Працюючи у проектному інституті «ДІПРОВНЗ», Володимир Іванович брав участь у проектуванні багатьох об'єктів вищих навчальних закладів та їх інфраструктури як для СРСР, так і для зарубіжних країн.

Захистивши у 1975 р. дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, окрім основн­ої педагогічної діяльності в Харківському інженерно-будівельному інституті, В.І. Торкатюк був активним учасником діяльності студентсь­ких будівельних загонів. Зокрема, брав участь в усуненні наслідків Тюпського землетрусу в Киргизькій РСР; працюючи головним інженером Надимського зонального будівельного загону в Тюмені, керував роботами з облаштування газового родовища Медвеже у районі Уренгою та будівництві міста Надим; доводив економічну недоцільність будування заліз­ниці Салехард – Ігарка, що й було врахо­вано відповідними проектними організаціями та урядом СРСР, і будівництво було здійснено по маршруту Сургут – Надим, в оздобленні «Зіркового містечка» космонавтів СРСР та ін.

Володимир Іванович вільно володіє німецькою і польською мовами. Галузь основних науково-технічних та економічних інте­ресів на сьогодні – оптимізація енергетичних, енергозберігаючих, організаційно-технологічних і технічних систем при зведенні будівель і споруд; проблеми селектоновації і синергізму в будівельній і енергетичній галузях на основі полідіменсіональ­ного підходу до корпоратизації диверсифікаційних процесів; системотехніка діяльності вищих навчальних закладів України у контексті Болонського процесу на шляху інтеграції в європейську структуру.

Основні економічні, організаційно-технологічні, енергетичні та технічні досягнення втілені у виробництво, що забез­печує ефективне функціонування будівельних підприємств за рахунок забезпечення надійності зведення будівель і споруд на всіх просторово-­часових рівнях будівництва; розроблені та втілені в життя рішення зі створення вищих навчальних закладів нового типу з ураху­ванням Болон­ського процесу. Створена методика формування оцінки якості проектних рішень у будівництві, яка спрямована на підняття якості будівельної продукції до євростандартів і світового рівня.

Академік В.І. Торкатюк завжди вважає себе, у першу чергу, педагогом, викладачем, який пов’язав своє життя зі студентст­вом, з молоддю. Автор 1100 наукових публікацій, з яких 30 монографій, 11 навчальних посібників, 11 авторських свідоцтв і патентів; підготував трьох докторів наук і 28 кандидатів наук; був офіціальним опонентом 26 докторських і 54 кандидатсь­ких дисер­тацій.

Девіз Володимира Івановича Торкатюка: «Все, що людина робить, вона повинна робити із задоволенням, а це значить – вільно, розкуто, не боятися про завтрашній день. Шлях подолає той, хто йде».

В.І. Торкатюк з викладачами кафедри «Економіка будівництва»