Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Тетяна Протчева

Тетяна Протчева

Tatiana Protcheva - diplom.jpg
Тетяна Протчева

Українська вишивальниця.
Дипломант Міжнародної програми «Мистецький Олімп»

Творчість пані Тетяни – вельми знана в Україні та за її межами. Колекція кращих її робіт (картини на біблійну тематику, що світяться у темряві) виставлялись в Експоцентрі України, Києво-Могилянській академії, бібліотеці ім. Вернадського, музеї П. Тичини, Британській Раді, Верховній Раді та інших залах України. В Австралії, Америці (Посольство України), Франції (Посольство України), Японії (ЕХРО 2005), Китаї (ЕХРО 2010), Шотландії, Ізраїлі, Бразилії вишивальниця презентувала мистецтво української вишивки.

Неповторна авторська розробка майстрині – українська краватка. Орнаменти, які викорис­товувала художниця, взяті з малюнків прадавньої Трипільської кераміки V-IV ст. до н.е. Глибоко продуманими проектами вона синтезує сучасність з національними традиціями. Майстер-класами на телебаченні та просвітницькою діяльністю на радіо художниця прищеплює любов до української культури, виховує патріотизм у молоді. Тетяна Протчева гідно репрезентує Україну у світовому обширі. Її вишиті роботи знаходяться в багатьох музеях світу і приватних колекціях представників української та закордонної еліти.

Тетяна народилася в Києві. Має вищу технічну освіту. Своє вміння вишивати передала їй мати. Одружена, має сина.

Її вишиті роботи зареєстровані у «Книзі рекордів України». У 2010 р. у Києві майстриня відкри­ла Музей вишивки з незвичайною «Живою галереєю», яка має свою таємницю:

м. Київ, Курчатова, 23-а , www.protcheva.com