Відкрити головне меню

Who is Wiki β

Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Симотюк Іван Дмитрович

Приватне акціонерне товариство «Коломийське заводоуправління будівельних матеріалів»

Симотюк
Іван Дмитрович

Керівник
ПАТ «Коломийське заводо­управління будівельних матеріалів»

Історія Коломийського заводоуправління будівельних матеріалів бере свій початок із давніх часів, коли у м. Коломиї почали з’являтися перші заводи з виготовлення цегли, щоправда, досить примітивним способом. Широкого застосування такої цегли в будівництві не було, її використовували переважно для спорудження домашніх печей. Лише наприкінці XIX ст. у місті збудовано підприємство, на якому організували виготовлення цегли на промис­ловій основі, завдяки чому вона стала основним стіновим будматеріалом. Згодом цеглу почали виробляти кілька заводів, які тоді називали фабриками. Як одне підприємство Коломийське заводоуправління будівельних матеріалів остаточно склалося наприкінці 60-х років.

Першим у 1870 р. було побудовано завод № 1, який зберігся до наших днів. На місці нинішнього заводу № 2 на початку XX ст. також було цегельне підприємство. Наприкінці ХІХ–на початку XX ст. у м. Коломия збудували ще кілька заводів із виробництва цегли. Впродовж 1985-1995 рр. було здійснено повну реконструкцію цегельних підприємств, введено нові механізовані лінії. Організаційна структура управлінь і підпорядкованість заводів зміню­валася кілька разів.

У серпні 1994 р. на базі організації орендарів створено ЗАТ «Коломийське заводо­управління будівельних матеріалів», а в травні 2011 р. підприємство було перетворено у при­ватне акціонерне товариство. Нині Коломийське ЗУБМ є одним із найбільших виробників і постачальників керамічних стінових матеріалів та пічних кахлів у західних областях України, яке очолює директор І.Д. Симотюк.

Іван Дмитрович народився 20 січня 1941 р. у с. Гвіздець Коломийського району Івано-Франківської області. Будівельній галузі Прикарпаття присвятив понад 40 років свого життя, з яких 30 років працював керівником підприємства.

Трудову діяльність розпочав у 1966 р. на одному із заводів ЗАТ «Коломийське заводо­управління будівельних матеріалів». Працюючи слюсарем, майстром цеху формовки, началь­ником заводу, займався підвищенням свого професійного рівня, навчаючись в Івано-Франківському інституті нафти і газу, який закінчив у 1972 р. У 1977 р. був призначений головним інженером, з 1980 р. – директор підприємства.

І.Д. Симотюк у 1990 р. обраний головою організації орендарів, з 1994 р. – головою правління ЗАТ «Коломийське заводо­управління будівельних матеріалів».

Колектив підприємства, очолюваний головою правління, відомий на вітчизняному ринку як провідний у галузі виробництва будівельних матеріалів, демонструючи стабільність розвитку, незмінну орієнтацію на інтереси споживачів.

За сумлінну роботу і трудові досягнення колективу, Іван Дмитрович Симотюк нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора та «Знак Пошани».

З нагоди 13-ї річниці Дня Незалежності України йому присвоєно звання «Почесний громадянин м. Коломия». За досягнення і заслуги перед українським народом та Українською православною церквою нагороджений орденом Святого Миколая Чудотворця, орденом Святого рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня, знаком ордена «За патріотизм» II ступеня з нагоди 2000-річчя християнства, орденом Преподобного Нестора Літописця, отримав нагороду Папи Римського Бенедикта XVI – орден Святого Сильвестра.

Має почесне звання «Ділова людина України».

Іван Дмитрович одружений. Батько двох дітей та дідусь чотирьох онуків.