Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Сергій Грущенко: відмінності між версіями

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: <center> == Сергій Грущенко == </center> Файл:Serhiy_Hrushchenko.jpg|200px|thumb|left|<center>Сергій Грущенко<br><br> Худо...)
 
Немає опису редагування
 
Рядок 21: Рядок 21:


<center><gallery mode="traditional">
<center><gallery mode="traditional">
File:.jpg|«
File:Serhiy_Hrushchenko_Avtoportret_1988.jpg|Автопортрет, 1988 р.
File:.jpg|«
File:Serhiy_Hrushchenko_01.jpg|
File:Serhiy_Hrushchenko_02.jpg|
File:Serhiy_Hrushchenko_03.jpg|
File:Serhiy_Hrushchenko_04.jpg|
File:Serhiy_Hrushchenko_05.jpg|
</gallery></center>
</gallery></center>

Поточна версія на 00:51, 9 липня 2020

Сергій Грущенко

Сергій Грущенко

Художник і живописець.
Член Національної спілки художників України.
Дипломант Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації».
Учасник міських, республіканських, всесоюзних і міжнародних художніх виставок (з 1970 р.)

Народився і провів дитячі та шкільні роки у с. Вереміївка Градузького району Полтавської області (нині Чорнобаївського району Черкаської області).

Під час служби у військово-морських силах був художником у Базовому матрось­кому клубі м. Вентспліс (Латвія). У вільний час малював, готувався до вступу в інститут. І ось омріяний Київський державний художній інститут. Викладачі – відомі знамениті художники. Навчався на графічному факультеті у майстерні професора Т.А. Лящука.

Іще в студентські роки друкувалися малюнки, гравюри художника у періодичній пресі, а також вперше був надрукований у видавництві плакат і перша художня вис­тавка, в якій взяв участь. Закінчивши інститут, працював над створенням плакатів для видавництв, брав участь у художніх виставках різних рівнів, у роботі творчих груп художників, які працювали в будинках творчості: Седнів (Чернігівщина), Паланга (Литва), Сенеж (Підмосков’я). Став членом Спілки художників України у 1974 р. Виконав більше ста назв плакатів різної тематики, які вийшли у світ накладами у видавництвах України. Брав участь у всеукраїнських та міжнародних художніх виставках зі стан­ковими роботами: гравюра на леноліумі «І.С. Нечуй-Левицький в Стеблеві» (1975 р.); пейзаж «Випав сніг. Седнів» (1979 р.), папір, акварель; портрет юного артиста Олега, портрет поета В. Крищенка (2003 р.), пейзаж «Хортиця» (2004 р.) та інші роботи.

Творчість С. Грущенка характеризується виваженістю композиції, світлом у кольорі, поетично-реалістичним живописом.

Художник має у своєму доробку численні етюди, які завжди охоче виконував, бува­ючи в новій для нього місцевості (перше враження!). Пейзажні етюди Абхазії, Криму, Закарпаття, Умані (Софіївка), Стеблева, Прибалтики, Підмосков’я… Деякі з цих етюдів стали завершеними картинами. У кінці 90-х років минулого століття відві­дав Париж, Відень, Будапешт, Мюнхен, деякі тамтешні музеї.

Роботи художника зберігаються у приватних колекціях в Україні та за кордоном, а також у школах і двох ліцеях (гума­нітарному і технічному в Києві), Чорно­баївському краєзнавчому музеї, Чер­каському художньому музеї, музеї І.С. Нечуя-Левицького (смт Стеблів), музеї І. Гончара (м. Київ), музеї Т. Шевченка (м. Київ), музеї «Чорнобиль» (м. Київ).