Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Йосиф (Мілян)

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 12:07, 21 жовтня 2015, створена Maxim (обговореннявнесок) (Створена сторінка: <center> == Преосвященний Владика Йосиф (Мілян) == </center> Файл:nlu796.jpg|200px|thumb|left|<center>Йосиф<br>(Міл...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Преосвященний Владика Йосиф (Мілян)

Йосиф
(Мілян)

Преосвященний Владика.

Єпископ-помічник Київської Архієпархії.

Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ

Йосиф Мілян народився в с. Добряни, Городоцького району на Львівщині. У 1963-1971 рр. навчався у місцевій восьмирічній школі. У 1974 р. здобув середню спеціальну освіту. У 1974-1976 р. перебував на службі у війську. 5 січня 1979 р. отримав благословення о. Юліяна (Вороновського), тоді настоятеля Студіону, на початок кандидатури до монастиря. 8 березня 1983 р. зложив вічні обіти-схиму і прийняв ім’я Йосиф (світське ім’я Іван). 9 травня 1984 р. отримав дияконські, а 30 грудня 1984 р. – ієрейські свячення (святитель Владика Володимир (Стернюк)). З 1984 р. до часу виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля працював на Львівському заводі «Біофізприлад».
Як священик у підпіллі працював з катехитичними групами дітей та молоді. Обслуговував вірних у різних парафіях Яворівського, Перемишлянського та інших районів Львівської області. Після виходу Церкви з підпілля служив у парафії с. Унів та навколишніх сіл Золочівського району. Пізніше, як перший греко-католицький священик після легалізації УГКЦ, служив у Студитському монастирі Св. пророка Іллі в Яремчі та обслуговував парафію м. Яремча-Дора і с. Ямна Надвірнянського деканату Івано-Франківської єпархії. Восени 1990 p. після повернення Собору Св. Юра, служив у ньому майже рік в якості співробітника. У 1992 р. покликаний проводом монастиря до монашої обителі Св. Йосифа у Львові та призначений настоятелем.
У 1992 р. розпочав студії в Інституті літургічно-пасторальної формації Люблінського католицького університету. У червні 1996 р. захистив магістерську працю та отримав ступінь магістра богослов’я. Згідно з успішно складеними ліценціатськими іспитами (12 червня 1997 р.), отримав ступінь ліценціата та продовжив студії над докторською працею «Християнська формація мирян у світлі писань Митрополита Андрея Шептицького», у тому ж університеті.
У лютому 1997 р. призначений головою Патріаршої комісії у справах молоді.
З березня 1997 р. призначений настоятелем храму Пресвятої Євхаристії, Центру душпастирства молоді УГКЦ. 1 листопада 2008 р. призначений настоятелем храму Благовіщення Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового та головою Комісії культури Київської архієпархії. 16 квітня 2009 р. Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення ієромонаха Йосифа (Міляна) Єпископом-помічником Київської архієпархії. Новому єпископу уділено титулярний престол Друзиліане.
Архієрейська хіротонія відбулася 18 червня 2009 р. у Патріаршому соборі Воскресіння Христового (м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 5). Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира, був Високопреосвященний Владика Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, а співсвятителями – Владика Юліан (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, і Владика Петро (Стасюк), Єпарх для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.

Nlu797.jpg Nlu798.jpg Nlu799.jpg