Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Віктор Кузьменко

Віктор Кузьменко

Віктор Кузьменко

Художник-графік.
Член Національної спілки художників України.
Член Національної спілки журналістів України

Серед мистецької когорти графіків України творчою індивідуальністю вирізняється Віктор Васильович Кузьменко. Народившись у родині військо­вослужбовця, подорожуючи з ним прос­торами неосяжного Союзу, він успадкував від батька неспокійну мандрівну вдачу.

У 1967 р. закінчив Львівський поліграфічний інститут імені Івана Федорова за спеціальністю «Художня графіка».

Ще в роки навчання молодий художник з головою поринає у чарівний світ таємничого процесу творення книги. Магія друкованого відбитку захоплює його, пориває до експерименту, до пошуку. Перед ним відкри­ваються двері видавництв «Веселка», «Дніпро», «Радянський письменник» (нині «Український письменник»), «Молодь», «Музична Україна», «Таврія».

Сьогодні у його доробку – ціла бібліотека з 400 власноручно оформ­лених книжок. Серед них такі фундаментальні видання, як «Національна опера України» Ю. Станішевського – книга, присвячена 100-річчю Київського оперного театру імені Тараса Шевченка, «Музична еліта України» – до 90-річчя Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, численні твори вітчизняних та зарубіжних авторів.

Віктор Кузьменко застосовує у своїй творчості різностильні художні засоби, маючи при цьому яскраво виражений власний почерк. У худож­ніх виданнях його цікавить не так фабула, як внутрішня напруга, філо­софська концепція твору, яку він намагається передати засобами графіч­ної техніки.

Художника ваблять далекі дороги, нові враження, екзотичні пейзажі. Виставка робіт, створених у результаті відвідин доколумбової столиці інків Мачу-Пікчу, знайомить глядача з культурою цього стародавнього народу. Вражають також пейзажі Бразилії, гравюри з видами Буенос-Айреса. Роботи виконано у різноманітних техніках: гравюра, офорт, живопис.

Віктор Кузьменко – учасник багатьох всеукраїнських, всесоюзних і зарубіжних виставок. У 1969 р. відбулася персональна виставка у м. Торонто (Канада), у 1994 р. – персональна виставка у м. Брашеві (Румунія), присвячена відкриттю Америки Колумбом.

У 2009 р. автор звітував персональними виставками: «З книгою по країнах і континентах» у Національному музеї літератури України, у залах Національної спілки художників України – виставкою «Мандри і сумніви». Роботи художника містяться у багатьох музеях і приватних колекціях.

Василь Шукайло,
заслужений журналіст України, письменник