Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Поташник Семен Ізрайлевич

Поташник Семен Ізрайлевич

Поташник Семен Ізрайлевич

Видатний державний і громадський діяч. Патріарх української гідроенергетики. Герой України – перший в українській енергетиці. Голова науково-технічної ради ПрАТ «Укргідроенерго». Голова правління ВГО «Рада ветеранів праці енергетики України. Член центрального правління НТСЕУ. Президент ВГО «Український комітет з великих гребель». Заслужений енергетик України. Лауреат Державних премій України в галузі науки і техніки. Кандидат технічних наук. Почесний доктор Національної академії наук України.
Професор Національного університету водного господарства та природокористування. Почесний енергетик України та СРСР. Академік Академії інженерних наук, Академії економічної кібернетики, УАН національного прогресу, Дійсний член Академії будівництва УАН, Академії енергетики України.
Почесний громадянин міст Олевск, Вишгород, Дніпродзержинськ, Канів, Світловодськ, Новодністровськ і Сокирянського району Чернівецької області.

Герой України, патріарх української гідроенергетики Семен Ізрайлевич Поташник, за плечима якого багаторічний досвід служінню українській гідроенергетиці, – знаний не лише в Україні, а й в багатьох країнах світу. Його заслуги та нагороди важко перерахувати, а внесок в становлення та розбудову української гідроенергетики є просто неоціненним. Семен Ізрайлевич – професіонал, людина енциклопедичних знань та ерудиції. Високий професіоналізм, відданість, працьовитість та наполегливість допомогли йому досягти неймовірних успіхів не тільки в професійній, але і в науковій діяльності.

Нагороди і звання: Герой України (з врученням ордену Держави, 2002), повний кавалер орденів «За заслуги» (III (2000), II (2009), І (2017) ступенів), орден Трудового Червоного Прапора (1971), лауреат Державної премії УРСР (1972), лауреат премії імені академіка Б.Є. Вєдєнєєва (1985), Почесний енергетик СРСР (1991), Заслужений енергетик України (1996), Почесний енергетик України (2000), Почесний енергетик Республіки Казахстан (2007), Срібна медаль «Незалежність України» II ступеня (2002), Заслужений енергетик СНД (2002), лауреат премії Української академії наук з врученням Золотої медалі Платона (2003), лауреат міжнародної премії «Олімп» (2003), орден «Святого Рівноапостольного Князя Володимира» ІІІ ступеня, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005), почесний диплом «ХХI століття – нагорода за досягнення» Кембридж (2005), орден «ВМЧ Георгія Победоносця» І ступеня (2007), медаль «Золотий фонд нації» Національних рейтингів України, лауреат загальнонаціональної програми «Людина року - 2009», «Керівник року України - 2010» економічного рейтингу «Ліга кращих», Кращий топ-менеджер України (2010).


«Я щоранку дякую долі за те, що пов’язала моє життя з гідроенергетикою. Все своє життя за покликом серця я із задоволенням слугував людям, із задоволенням розбудовував українську, та й не тільки українську, гідроенергетику, тим самим приносив користь людям. Я пишаюся, що життя віддав гідроенергетиці. Я щасливий. Мабуть, все-таки є якась вища сила, яка допомагає зробити правильний вибір. Хочу сказати так: як би у вас не складалося життя, ким би ви не працювали, куди б вас не закинуло життя – завжди залишайтеся людьми, ставтесь до коханих, друзів, колег та інших з повагою, не зраджуйте ні собі, ні іншим. Багато чого можна вивчити та пізнати, можна обрати будь-яку професію, можна поїхати в будь-який куточок планети, але не це важливо. Найважливіше завжди залишатися порядною, чесною та вихованою людиною, яка відповідає за свої слова та вчинки. Бог нас нагородив таким багатством! Ми повинні з великою обережністю та любов’ю відноситись до нього.Тому любіть! Любіть себе, любіть один одного, любіть природу, любіть Батьківщину! Але любіть чистою, скромною та відданою любов’ю. Бо любов – це найпотужніша сила, що є в людей».

Семен Поташник