Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Королик Леся Євстафіївна

Королик Леся Євстафіївна

«Попри всі труднощі життя і праці емігрантів за кордоном я, як творча особистість, за всі 20 років перебування у чужій державі не розчинилася в іншій культурі та побуті. Навпаки, кожен день ревно плекаю своє, українське. Так намагаюся заявити на весь світ про свою націю, мову, про свій народ».

Королик Леся Євстафіївна

Представниця закордонного українства, відома громадська і культурна діячка, волонтерка, голова культурно-просвітницької асоціації «Mist-Il ponte» (Італія). Співачка з міста Губбіо (Італія), диригентка, викладачка, заслужена діячка естрадного мистецтва України, неодноразова володарка Гран-Прі і лауреатка міжнародних та всеукраїнських фестивалів-конкурсів, голова журі V Ювілейного фестивалю української культури «UKRO 2019» (м. Венеція, Італія), голова та член журі багатьох всеукраїнських і міжнародних фестивалів-конкурсів. Нагороджена орденом «Культурна Дипломатія», медаллю «За служіння мистецтву», Знаком народної пошани – ювілейною медаллю «30 років Незалежності України», медаллю Національних рейтингів України «Золотий фонд нації».

Леся Королик

В Італії її називають душевним українським соловейком, бо відколи проживає у Європі, не перестає пропагувати там українську культуру – звичаї, традиції, обряди, пісню. І не просто пропагувати – у кожній її пісні – надзвичайна енергетика і любов до України. Коли слухаєш її спів, здається, що так співати можуть тільки янголи. І справді, її пісні вже багато років линуть під куполами італійського храму. Аж до неба, до янголів, до Бога… Вона співає у церковному хорі міста Губбіо і зараз. Тільки голос став проникливішим, вразливішим і трепетнішим, бо в ньому – біль і тривога за Україну.

Світла, вродлива, харизматична і багатогранна водночас. Співає, створює музичні колективи, допомагає українським воїнам і біженцям, бере участь у безлічі творчих проєктів, відкриває дитячі таланти, займається науковою, дослідницькою, громадською діяльністю…

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення рашистів у нашу країну, у їхнє італійське містечко приїхало 288 українців. І вони з першого дня стали для пані Лесі другою родиною. Вона розуміла, який стрес пережили ці люди, який у них сум за Батьківщиною. Тому одразу (і вона була першою) розробила широку та цікаву культурну програму, у якій були і екскурсії містом, і спільні вечері, і футбольний матч, і творчі конкурси. Особливо всім запам’яталося Свято свічок, колоритне дійство, аналогів якому немає у світі. У цей день вшановують трьох Святих – Убальдо, Антоніо і Гергія. І українці були не глядачами, а учасниками свята. Усім дуже сподобалося. Пані Леся була і ерекладачем, і допомагала шукати кожному житло. Особливо до неї тягнулися діти. Досі з теплом згадує родини з Гостомеля, що на Київщині, з Житомирщини, Києва...

«В кожному з нас воєдино зливаються почуття болю, безмежної радості та гордості за власний народ. Пам’ять про подвиг наших Героїв-захисників непідвладна часу... Нині українцям знову доводиться захищати свою Батьківщину, сьогодні Героями стають вже онуки та правнуки тих, хто в далекому 1945-у сподівався, що війна більше ніколи не прийде на нашу землю...».

(Леся Королик)