Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Калагурський Богдан Петрович

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 16:29, 4 листопада 2023, створена Maxim (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <center> == Калагурський Богдан Петрович (позивний «Електрик») == </center> Файл:Kalahursʹkyy Bohdan Petrovyc...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Калагурський Богдан Петрович (позивний «Електрик»)

Калагурський Богдан Петрович

Герой України. Український військовослужбовець Збройних Сил України. Учасник антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей. Командир механізованої роти 106 механізованого батальйону 63 ОМБр Корпусу резерву Сухопутних військ ЗСУ. Нагороджений нагрудними знаками «Знак пошани», «Слава і Честь», «За військову доблесть».

Указом Президента України № 404/2023 Калагурському Богдану Петровичу присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

«Рідний мій, не вірю, що втратила Тебе. Стільки всього повинно було бути попереду... Але ти віддав своє життя за наше мирне небо, вклавши всю свою любов до України. Ти завжди казав, що робиш все заради нашого майбутнього, щоб у мене з діточками було все. А тепер немає вже половини мене самої... Ми були одним цілим, 20 років спільного життя були найкращими. Без Тебе пусто. Ти залишив після себе золотий слід. Знаємо, як сильно Ти кохав нас і ми Тебе. Пишаємось, що ми Твоя сім’я. Ти будеш завжди поруч з нами. Ти наш ангел за спиною. Дорогенький наш Богдане, спочивай з Богом. Вічна Тобі пам’ять! Герої не вмирають!». Дружина Галина

Народився 17 квітня 1978 року в селі Оброшине Львівської області. Професійну освіту здобув у Національному університеті «Львівська політехніка» на електроенергетичному факультеті за спеціальністю «Електротехнічні системи електроспоживання». З квітня 2001 року Богдан Калагурський почав працювати у «Львів-обленерго». Пройшов всі кар’єрні сходинки від електромонтера ОВБ до заступ-ника начальника служби охорони праці та головного інженера Центрального РЕМ. Він був не лише справжнім професіоналом своєї справи, а й патріотом, який не на словах, а на ділі доводив свою любов до України. В мирному житті – мудрий керівник, висококваліфікований спеціаліст.

Богдан Калагурський воював проти окупантів у зоні АТО в 2015-2016 роках (у Донецькій та Луганській областях). З початку повномасштабного вторгнення став на захист України і перебував на передовій. Ніхто краще не охарактеризує військового командира, як його бійці – побратими 63 ОМБр:

«Великі штурми ворога розпочались у травні і тривали до серпня. Командир роти Богдан Калагурський (позивний «Електрик») мав бойовий досвід в АТО і налагодив потужну оборону села. 7 серпня почався перший масований штурм із застосуванням артилерійської підготовки та вогню танків – цей штурм відбили.Потім почались майже два пекельні тижні: село обстрілювали зі всього можли-вого. Приблизно 15 серпня по селу відпрацював ТОС-1А. 18 серпня ввечері при обстрілі села арта поцілила в підвал, у результаті детонації загинули наші бійці. О 5 ранку 19 серпня почалася артпідготовка, яка тривала годин 4-5. Паралельно штурмові загони десантників та вагнерівці на броні зайняли посадки по флангам села, намагаючись просуватись вперед. Так як останній офіцер, який був у селі, загинув у тому підвалі з джевеліном, вранці комбат відправив «Електрика» керу-вати обороною, а сам почав шукати засоби ураження для підтримки оборонців. Рота відбивалась до вечора і до закінчення боєкомлекту. Під час того штурму вороги втратили 5 БМД і приблизно 40 наших противників. «Електрик» загинув і залишився лежати на полі бою аж до 10 листопада».

Це був його останній бій у селі Благодатне Миколаївської області. Після цього воїн-енергетик значився серед зниклих безвісти. Наприкінці січня 2023 року тест ДНК підтвердив непоправне. 31 січня 2023 року його з почестями провели в останню путь. Поховали Героя на кладовищі в с. Оброшине. У капітана Богдана Калагурського залишилась дружина Галина та дві доньки – Софія і Катерина.