Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Абажей Григорій Петрович: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
(Створена сторінка: <center> == Абажей Григорій Петрович == </center> Файл:.jpg|200px|thumb|left|<center>Абажей Григорій Петрович<...)
 
Немає опису редагування
Рядок 2: Рядок 2:
== Абажей Григорій Петрович ==
== Абажей Григорій Петрович ==
</center>
</center>
[[Файл:.jpg|200px|thumb|left|<center>Абажей Григорій Петрович<br><br>
[[Файл:Abazhey Hryhoriy Petrovych.jpg|200px|thumb|left|<center>Абажей Григорій Петрович<br><br>
Відомий художник-живописець.<br></center>]]
Директор Олександрійського<br>
Палацу культури Кіровоградської області.<br>
Член Кіровоградського осередку Всеукраїнської хореографічної спілки. Керівник народного ансамблю танцю «Віночок».<br>
Заслужений працівник культури України. Переможець міського конкурсу «Олександрієць року» у номінації «Професіонал року у соціальній сфері» (2007 р.), Почесний громадянин міста Олександрії (2014 р.).<br></center>]]


Народився у с. Яблуневе на Полтавщині.
Григорій Петрович народився 15 травня 1954 р. у с. Мала Вільшанка Вільшанського району Кіровоградської області. У 1976 р. закінчив Олександрійське культурно-освітнє училище. Вищу освіту здобув у 1993 р., закінчивши Рівненський державний інститут культури.


<p align=right>© К. Чепіга</p>
Розпочавши трудову діяльність у 1977 р., призначений на посаду керівника дитячого хореографічного ансамблю Будинку культури науково-виробничого об’єднання «Етал», з 1982 р. – художній керівник цього ж Будинку культури, з 1993 р. – художній керівник народного ансамблю танцю «Віночок». З 1999 р. працює директором міського Палацу культури та керівником народного ансамблю танцю «Віночок».
 
Г.П. Абажей – активний пропагандист фольклорної спадщини українського народу. Програми ансамблю є синтезом збирання, вивчення та художньої обробки народно-пісенного епосу, фольклору та творчого досвіду провідних митців України.
 
Завдяки хореог­рафічному мисленню Григорія Петровича, майстерність ансамблю танцю «Віночок», щораз піднімається на вищий щабель, має пластичні нюанси, психо­логічні побудови характерів, відзначається глибиною змісту та новаторським пошуком форми.
 
Разом з ансамблем Г.П. Абажей брав участь у творчих відрядженнях та гастролях до м. Києва, Закарпаття, Республіки Молдова, гідно представляв українське мистецтво в Угорщині, Німеччині, Болгарії, Туреччині, Польщі, а також для ліквідаторів аварії на ЧАЕС у м. Чорнобиль у 1987 р. На час відряджень до Португалії, Греції, Мальти та Кіпру він очолю­вав делегацію в якості керівника ансамблю.
 
Народний ансамбль танцю «Віночок» – Лауреат І Всеукраїнського фестивалю само­діяльного хореографічного мистецтва (м. Рівне), міжнародного фестивалю «Берегиня» (м. Луцьк), фестивалю Кобзарського мистецтва (м. Дніпропетровськ), фестивалю хореогра­фічного мистецтва імені В. Авраменка (м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області), у 2002 р. колектив став Дипломантом Другого Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України «Родослав» (м. Івано-Франківськ).
 
У 1997 р. під час участі на фестивалі «Крок на зустріч» – Дипломант І ступеня в номінації «Хореографія» та володар Гран-Прі (м. Бобринець та м. Долинська Кіровоградської області). Неодноразовий переможець обласного огляду-конкурсу самодіяльного хореографіч­ного мистецтва «Весняні ритми».
 
Багатогранність творчої діяльності Григорія Петровича Абажея сприяє відродженню української національної культури та справі виховання підростаючого покоління.


<center><gallery mode="traditional">
<center><gallery mode="traditional">
File:Kostyantyn_Chepiha_«Mykhaylyk».jpg|«Михайлик»
File:Abazhey Hryhoriy Petrovych Independence Day with son Roman.jpg|День Незалежності з сином Романом
</gallery></center>
</gallery></center>

Навігаційне меню