Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Герої в БІЛИХ ХАЛАТАХ: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
(Створена сторінка: <center> == Герої В БІЛИХ ХАЛАТАХ == </center> Дніпропетровська обласна лікарня ім. Мечникова. Г...)
 
Немає опису редагування
 
Рядок 2: Рядок 2:
== Герої В БІЛИХ ХАЛАТАХ ==
== Герої В БІЛИХ ХАЛАТАХ ==
</center>
</center>
Дніпропетровська обласна лікарня ім. Мечникова.
[[Файл:nlu748.jpg|100px|thumb|left|<center>Риженко<br>Сергій Анатолійович</center>]]
Головний лікар – Риженко Сергій Анатолійович, заслужений лікар України.
'''Дніпропетровська обласна лікарня ім. Мечникова.'''<br>
Лікарня, як обласний медичний центр прифронтової області, майже безупинно чує гул сирен швидких.  
'''Головний лікар – Риженко Сергій Анатолійович, заслужений лікар України.'''<br>
Лікарня, як обласний медичний центр прифронтової області, майже безупинно чує гул сирен швидких.<br>
А лікарі, які раніше не бачили війни, миттєво реагують на різні травми тих, кого везуть з поля бою. За страшні місяці війни вони навчився бути не просто лікарями, а ангелами-охоронцями, які дають друге життя багатьом бійцям.  
А лікарі, які раніше не бачили війни, миттєво реагують на різні травми тих, кого везуть з поля бою. За страшні місяці війни вони навчився бути не просто лікарями, а ангелами-охоронцями, які дають друге життя багатьом бійцям.  
За словами головного лікаря Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергія Риженка, з початку проведення антитерористичної операції лікарі врятували 99 % поранених бійців – це винятковий результат по Україні. За час військових дій до лікарні поступило 1050 поранених військових, з них понад 400 пройшли через реанімаційну залу та відділення реанімації. Їх потрібно було вивести з шокового стану, поповнити крововтрати, а деяких у буквальному сенсі повернути до життя. За цей час фахівці лікарні провели понад 800 операцій по життєвих показниках і близько 1000 планових етапних втручань, було перелито понад 1 т крові. Померли за весь час 11 чоловік, два з яких до лікарні були доставлені у стані клінічної смерті. Лікарня Мечнікова ніколи не бачила таких жахів, що принесла війна, і це все було новим. Зараз медики набули певний досвід. Хірурги лікарні: В. Пелих, І. Жердєв, І. Йовенко, В. Дубина, О. Машин, Ю. Скребець, О. Толубаєв, С. Бадогін, О. Топка, О. Горегляд, А. Сірко, І. Кирпа, Г. Пилипенко, Р. Шкапяк.  
За словами головного лікаря Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергія Риженка, з початку проведення антитерористичної операції лікарі врятували 99 % поранених бійців – це винятковий результат по Україні. За час військових дій до лікарні поступило 1050 поранених військових, з них понад 400 пройшли через реанімаційну залу та відділення реанімації. Їх потрібно було вивести з шокового стану, поповнити крововтрати, а деяких у буквальному сенсі повернути до життя. За цей час фахівці лікарні провели понад 800 операцій по життєвих показниках і близько 1000 планових етапних втручань, було перелито понад 1 т крові. Померли за весь час 11 чоловік, два з яких до лікарні були доставлені у стані клінічної смерті. Лікарня Мечнікова ніколи не бачила таких жахів, що принесла війна, і це все було новим. Зараз медики набули певний досвід. Хірурги лікарні: В. Пелих, І. Жердєв, І. Йовенко, В. Дубина, О. Машин, Ю. Скребець, О. Толубаєв, С. Бадогін, О. Топка, О. Горегляд, А. Сірко, І. Кирпа, Г. Пилипенко, Р. Шкапяк.<br><br>
 
[[Файл:nlu749.jpg|100px|thumb|left|<center>Гайда<br>Іван Михайлович</center>]]
Військово-медичний клінічний центр Західного регіону.  
'''Військово-медичний клінічний центр Західного регіону.'''<br>
Начальник Гайда Іван Михайлович, заслужений працівник галузі охорони  
'''Начальник Гайда Іван Михайлович, заслужений працівник галузі охорони здоров’я України.'''<br>
здоров’я України.  
Із зони АТО до них прибувають бійці практично щодня. За час проведення антитерористичної операції станом на лютий у Львівському військовому госпіталі пролікувалось 1395 осіб. Тепер тут перебуває 107 бійців. Військовим, які отримали важкі тілесні ушкодження та потребують спеціальної реабілітації, надається весь необхідний комп­лекс послуг у медичних та реабілітаційних закладах Львівщини. За день у госпіталі хірурги проводять близько 30 комбінованих оперативних втручань, не включаючи перев’язок, які медики прирівнюють до складних маніпуляцій.<br>
Із зони АТО до них прибувають бійці практично щодня. За час проведення антитерористичної операції станом на лютий у Львівському військовому госпіталі пролікувалось 1395 осіб. Тепер тут перебуває 107 бійців. Військовим, які отримали важкі тілесні ушкодження та потребують спеціальної реабілітації, надається весь необхідний комп­лекс послуг у медичних та реабілітаційних закладах Львівщини. За день у госпіталі хірурги проводять близько 30 комбінованих оперативних втручань, не включаючи перев’язок, які медики прирівнюють до складних маніпуляцій.  
У ВМКЦ Західного регіону України вже відбулось декілька ротацій військових медиків, які побували в зоні АТО. Лікарі Тарас Кльофа та Юрій Скуратівський раніше брали участь у миротворчих операціях та бачили війну на власні очі і вважають, що місія в Іраку була легкою прогулянкою в порівнянні з війною на сході України. Полковник медич­ної служби Тарас Кльофа, в зоні АТО провів більше двох місяців. Він був прикоман­дирований до 24 окремої механі­зованої бригади, щоб максимально швидко забезпечити надання першої медичної допомоги й евакую­вати бійців з поля бою в місце надання спеціалізованої допомоги. Найчастіше стикатись із мінно-вибуховими травмами, вогне­пальними пораненнями кінцівок, грудної клітки, живота, рідше – голова.<br>
У ВМКЦ Західного регіону України вже відбулось декілька ротацій військових медиків, які побували в зоні АТО. Лікарі Тарас Кльофа та Юрій Скуратівський раніше брали участь у миротворчих операціях та бачили війну на власні очі і вважають, що місія в Іраку була легкою прогулянкою в порівнянні з війною на сході України. Полковник медич­ної служби Тарас Кльофа, в зоні АТО провів більше двох місяців. Він був прикоман­дирований до 24 окремої механі­зованої бригади, щоб максимально швидко забезпечити надання першої медичної допомоги й евакую­вати бійців з поля бою в місце надання спеціалізованої допомоги. Найчастіше стикатись із мінно-вибуховими травмами, вогне­пальними пораненнями кінцівок, грудної клітки, живота, рідше – голова.  
Полковник медичної служби, лікар-анестезіолог, Юрій Скуратівський був у зоні військових дій вже двічі: оперував поранених при обороні Луганського аеропорту, рятував обстріляних біженців під Хрящуватим.<br>
Полковник медичної служби, лікар-анестезіолог, Юрій Скуратівський був у зоні військових дій вже двічі: оперував поранених при обороні Луганського аеропорту, рятував обстріляних біженців під Хрящуватим.  
За хоробрість та професіоналізм Тарас Григорович Кльофа та Юрій Євгенович Скуратівський удостоєні ордену Данила Галицького.<br>
За хоробрість та професіоналізм Тарас Григорович Кльофа та Юрій Євгенович Скуратівський удостоєні ордену Данила Галицького.
Майор медичної служби, хірург Валентин Медзин у складі медичної бригади надали медичну допомогу більше півтисячі військово­службовців: зупиняли кровотечі, стабілізували тиск, вводили антибіотики і знеболювальне та евакуйовували поранених у стаціонарні медичні заклади.<br>
Майор медичної служби, хірург Валентин Медзин у складі медичної бригади надали медичну допомогу більше півтисячі військово­службовців: зупиняли кровотечі, стабілізували тиск, вводили антибіотики і знеболювальне та евакуйовували поранених у стаціонарні медичні заклади.
[[Файл:nlu750.jpg|100px|thumb|left|<center>Петрук<br>Сергій Олександрович</center>]]
 
'''Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону України.'''<br>
Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону України.
'''Начальник полковник медичної служби Петрук Сергій Олександрович, заслужений лікар України.'''<br>
Начальник полковник медичної служби Петрук Сергій Олександрович,  
Центр має клініки та відділення оснащені сучасною лікувально-діагностичною апаратурою та професійний медичний персонал для надання пораненим широкий спектр медичних послуг. Зважаючи на характер пора­нень, найчастіше бійці АТО є пацієнтами клінік хірургічного профілю. Зокрема, невідкладної медичної допо­моги, планової й ендоваскулярної хірургії, невідкладної хірургії та ушкоджень, ендоскопічної хірургії, щелепно-­лицевої хірургії, стоматології, отоларингології й очних хвороб. Упродовж минулого року в них виконано 534 оперативні втручання підвищеної складності.<br>
заслужений лікар України.
Центр має клініки та відділення оснащені сучасною лікувально-діагностичною апаратурою та професійний медичний персонал для надання пораненим широкий спектр медичних послуг. Зважаючи на характер пора­нень, найчастіше бійці АТО є пацієнтами клінік хірургічного профілю. Зокрема, невідкладної медичної допо­моги, планової й ендоваскулярної хірургії, невідкладної хірургії та ушкоджень, ендоскопічної хірургії, щелепно-­лицевої хірургії, стоматології, отоларингології й очних хвороб. Упродовж минулого року в них виконано 534 оперативні втручання підвищеної складності.
Влітку минулого року на базі центру був сформований і відбув у зону АТО мобільний госпіталь. Очолив його полковник медичної служби Юрій Подолян. Разом з ним на війну відправилися десятки лікарів та медичних сестер.
Влітку минулого року на базі центру був сформований і відбув у зону АТО мобільний госпіталь. Очолив його полковник медичної служби Юрій Подолян. Разом з ним на війну відправилися десятки лікарів та медичних сестер.
Окрім мобільного госпіталю, сформовано чотири лікарсько-сестринські бригади, які надають медичну допомогу на полі бою, доставляють поранених до місць збору, евакуюють їх. У розпорядженні вінницьких медиків є санітарний літак «Віта», на борту якого із зони АТО до медичних закладів евакуйовано понад 2000 поранених бійців. Літак укомплектований сучасним медичним облад­нанням, що дозволяє лікарям не лише підтримувати життя важкопоранених під час польту, а й оперувати їх.  
Окрім мобільного госпіталю, сформовано чотири лікарсько-сестринські бригади, які надають медичну допомогу на полі бою, доставляють поранених до місць збору, евакуюють їх. У розпорядженні вінницьких медиків є санітарний літак «Віта», на борту якого із зони АТО до медичних закладів евакуйовано понад 2000 поранених бійців. Літак укомплектований сучасним медичним облад­нанням, що дозволяє лікарям не лише підтримувати життя важкопоранених під час польту, а й оперувати їх.<br>
Головний хірург центру Верба Андрій В'ячеславович — полковник медичної служби Збройних Сил України, кандидат медичних наук у зоні бойових дій з березня 2014 р.
Головний хірург центру Верба Андрій В'ячеславович — полковник медичної служби Збройних Сил України, кандидат медичних наук у зоні бойових дій з березня 2014 р.<br>
На початку літа 2014-го провів першу в історії України хірургічну операцію в польових умовах — у зоні бойових дій, врятував життя лейтенанта-розвідника. За чотири місяці у зоні АТО разом з колегами врятували 1500 бійців. За особисту мужність і героїзм Верба Андрій В'ячеславович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.                                                             Людмила Щербань
На початку літа 2014-го провів першу в історії України хірургічну операцію в польових умовах — у зоні бойових дій, врятував життя лейтенанта-розвідника. За чотири місяці у зоні АТО разом з колегами врятували 1500 бійців. За особисту мужність і героїзм Верба Андрій В'ячеславович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.<br>
<p align=right>О.М. Щербінін</p>

Навігаційне меню