Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Шекета Мирослав Михайлович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шекета Мирослав Михайлович

Шекета Мирослав Михайлович

Видатний український кардіолог, науковець. Заслужений лікар України. Хірург вищої кваліфікаційної категорії. Відмінник охорони здоров‘я України.

Мирослав Шекета народився в м. Галичі Івано-Франківської області в сім’ї медиків. Батько – заслужений лікар УРСР Михайло Андрійович Шекета протягом багатьох років працював лікарем та головним лікарем Галицької районної лікарні. Мати – операційною сестрою та акушеркою. Професійну освіту Мирослав Михайлович здобув у Чернівецькому державному медичному інституті. Трудову діяльність розпочав практичним хірургом смт Більшівці. У 1961 році обласний відділ охорони здоров’я призначив М.М. Шекету на посаду районного хірурга та завідувача хірургічним відділенням ЦРЛ м. Галича, де він працював до 1968 року. У 1968 році Мирослав Михайлович на конкурсній основі вступає до клінічної ординатури із серцево-судинної хірургії в м. Києві. Через короткий час його зарахували до складу колективу академіка М.М. Амосова з пересадки серця та освоєння оперативних втручань на відкритому серці з апаратом штучного кровообігу.

Під час проведення пересадок серця Мирослав Михайлович розробив та застосував в експерименті оригінальну методику з’єднання великих кровоносних судин за допомогою танталових трубок. Одночасно розробив і проводив лікування хворих дітей (від 6 місяців до 2-3 років) із вродженою вадою серця (тетрадою Фалля).

Коли М.М. Шекета закінчив ординатуру, академік М.М. Амосов запропонував йому залишитися в інституті кардіохірургом. Через п’ять років Мирослав Михайлович стає завідувачем відділення хірургії, а потім – головним лікарем інституту серцево-судинної хірургії. М.М. Шекета доклав чимало зусиль для становлення інституту, забезпечення його медичним обладнанням. На той час щорічно проводилося понад 5 тисяч операцій на серці, з них близько 3 тисяч – на відкритому серці з апаратом штучного кровообігу. У 1986 році за наказом Міністра охорони здоров’я був на ЧАЕС із перевіркою всіх медичних закладів ураженої зони. З 1988 р. по 1990 р. М.М. Шекета працював лікарем-хірургом в Африці (Ангола), де була громадянська війна. Через брак хірургів у госпіталі доводилося працювати майже цілодобово. За цей період виконано 1227 операцій військовим та дітям з приводу вогнестрільних поранень. З 1990 р. по 1992 р. перебував у США, де знайомився з хірургічними методами лікування в клініках Чикаго та Мілуоки, брав участь у Конгресі хірургів Північної Америки, виступав на науковій конференції в Чикагському університеті з питань аварії на ЧАЕС. Мирослав Михайлович є співавтором 18 наукових праць з хірургії серця, автором «Португальсько-українського словника». Володіє англійською, німецькою, португальською та польською мовами. Особисте захоплення – медицина, біологія, географія, класична опера.

Дружина Єременко-Шекета Діана Іванівна – лікар-офтальмолог. Дочка Оксана – біолог, працювала науковим співробітником відділу біокібернетики в НДІ серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Дочка Галина – лікар, працю-вала в НДІ ім. М.Д. Стражеска (лікарем функціональної діагностики, кардіологом та анестезіологом). Внуки: Анастасія – архітектор, Михайло – бізнесмен, Анна – маркетолог.