Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Ситар Леонід Лукич

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ситар Леонід Лукич

Ситар Леонід Лукич

Видатний кардіохірург України, легенда української кардіохірургії.
Доктор медичних наук, професор. Заслужений діяч науки і техніки України. Засновник хірургії аневризм грудної аорти. Член Асоціації серцево-судинних хірургів України. Лауреат Державної премії Української РСР у галузі науки і техніки. Лауреат премії ім. М. Амосова НАН України. Почесний професор Тернопільського державного медичного університету. Нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня, «За заслуги» ІІІ ступеня, Нестора Літописця ІІІ ступеня, святого Луки Кримського: медаллю«За високий професіоналізм». Дипломант Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації».

Леонід Лукич – один із видатніших кардіохірургів України, є перлиною української медицини. славетний українець, в душі якого живе неспокій, постійне бажання прийти на допомогу тим, хто її потребує. Чим би Леонід Лукич не займався на своїй професійній ниві, які б не опановував нові напрямки практичної та наукової діяльності, його завше вирізняє вірність справі і професійна вдача, надійність і широчінь душі, відданість лікарському обов’язку та відповідальність за кожен свій крок.

Ситар Л.Л. є основоположником одного із найскладіших розділів серцево-­судинної хірургії – хірургії аневризм грудної аорти з досягненнями найвищого європейсь­кого та світового рівнів. Він одним з перших запропонував хірургічне лікування аневризм грудної аорти, що є однією з найскладніших проблем сучасної кардіохірургії, пов’язаної з ризиком смертельної геморагії й ураженням важливих органів і систем. Загалом Леонід Ситар здійснив близько 9000 операцій на серці, з них понад 1600 – у хворих з анев­ризмами грудної аорти.

Професор виступав з доповідями на 13-х Світових конгресах кардіо­тора-кальних хірургів. На трьох із них (Сан-Пауло, Вільнюс, Буенос-Айрес) йому довірено бути головою сесійних засідань. Леонід Лукич є автором та співавтором понад 300 наукових праць, 12 винаходів, підготував 2 докторів та 12 кандидатів наук. Його порядність, скромність, інтелігентність, працелюбність заслуговують найвищої оцінки і є прикладом для наслідування новими поколіннями студентів, молодих лікарів і науковців.

Леонід Лукич уперше в колишньому СРСР виконав корекцію повного перериву аорти (1975), повну заміну дуги аорти з аневризмектомією (1979), одним з перших – операцію Бенталла у хворого із синдромом Марфана (1980) та операції з приводу травматичних (1976), розшаровуючих (1982) та післяопераційних в зоні коарктації аорти (1983) аневризм. Вперше виконав операції при розшаровуючих аневризмах в умовах глибокої гіпотермії з використанням ретроградної церебральної перфузії (1991); пластики гігантського лівого передсердя (1983), верхньої порожнистої вени автоперикардом (1976), кореня аорти (1982); вдосконалив методику тромбектомії з лівого передсердя. Відданість Леоніда Ситара високому покликанню лікаря завше вселяє віру в колег і пацієнтів, допомагаючи останнім долати непростий шлях до одужання.