Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Куленко Андрій Михайлович

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 17:42, 20 липня 2016, створена Maxim (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <center> == Архітектор, що поєднує споконвічні традиції та сучасні архітектурні концепції ==...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Архітектор, що поєднує споконвічні традиції та сучасні архітектурні концепції

Куленко
Андрій Михайлович

Архітектор.
Представник нових принципів світової архітектури в Україні

Як спеціаліст, у своїй роботі намагаюся проникати в саму суть архітектурного проекту. Враховую не тільки сучасні тенденції, раціональність та візуальний образ, але і психологічний вплив будівлі, послання, яке вона несе людям. Займаюся розробкою і ведінням архітектурних проектів будь-якої складності. Одним із принципових моїх здобутків є використання сучасних технологій, які дозволяють не тільки зменшувати вартість будівництва, але й відповідати євро­пейським стандартам екологічності будівлі та збільшувати термін її експлуатації. Приміром, при реконструкції центру по дослідженню та знешкодженню радіо­активних відходів у м. Києві дотримались не лише європейських стандартів еко­логічності та безпеки, але й надали будівлі доречного індустріального дизайну.

Діапазон виконаних робіт поширюється і на елітний приватний маєток площею понад 1500 м2. І хоча тут першочергові пріоритети зміщуються до створення еліт­ної, вражаючої своєю розкішшю будівлі в стилі бароко, проте завдяки викорис­танню новітніх технологій мені вдалось у декілька разів зменшити вартість робіт відносно класичних технологій, що використовуються в аналогічному будівництві.

Ще одним знаковим моїм проектом було проектування таунхаусів та дуплек­сів підвищеного комфорту поблизу м. Києва з максимально можливим рівнем раціональності планів та оптимізації під дешеве та швидке будівництво з дотри­манням найвищих ступенів екологічності. Ці будівлі спроектовані з підземними паркінгами, спа-центрами, у них втілені ноу-хау, аналогів яких у нас ще не було.

Тривалий час я працював над висотними житловими комплексами «Мозаїка» та «Олімпійське містечко», під час роботи над якими додав яскравих кольорів зовнішньому виду столиці. Я добре розумію потреби як замовника, так і користу­вача проектованої будівлі. Намагаюся сформувати та втілити ідеологію будівлі так, щоб вона відображала саме ті послання та символи, які хоче передати замов­ник та вимагає концепція споруди. Важливим є розуміння форми як символу, що диктує свою філософію. Тому основне для архітектора – володіти свіжим креатив­ним архітектурним баченням, незаштампованим проектами минулого століття, але вже достатньо зрілим, щоб виконувати проекти найвищого міжнародного класу, які стануть гордістю України.

Вважаю, що я знайшов свій авторський стиль у використанні архетипічних образів людства та психологічних впливів на інди­відуальне та колективне, що втілюється методом архітектурного вираження. Одночасно прагну реалізувати свої твори сучасними досягненнями інженерії та передовими концепціями розвитку архітектури. Безумовно, в сучасному світі архітектура диктує майбутнє, тому на архітекторі лежить відповідальність за ідею, яку він несе нашому соціуму. Очевидне майбутнє архітектури – в інтеграції всього досвіду людства і нівелюванні умовних бар'єрів між психоло­гією, філософією, мистецтвом, економікою та іншими складовими нашого життя.

Сьогодні архітектура переживає фундаментальне переосмислення і в найближчому часі вона стане контактувати з людиною на рівнях, які будуть недоступні жодному іншому засобу вираження інформації. Виходячи з вищезгаданих принципів, я переконаний, що в архітектурній галузі місце тільки тим, хто повністю осмислює відповідальність, що на них лежить.

© А.М. Куленко