Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Іван Ковтонюк

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 17:37, 7 червня 2018, створена Maxim (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <center> == Іван Ковтонюк == </center> Файл:nlu7748.jpg|200px|thumb|left|<center>Іван Ковтонюк<br><br> Народний худож...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іван Ковтонюк

Іван Ковтонюк

Народний художник України. Член Національної спілки художників України. Лауреат мистецької премії «Київ-2006 р.» ім. С.Ф. Шишка. Професор кафедри живопису і композиції Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури

Іван Ананійович Ковтонюк народився у с. Смолдирів Баранівсь­кого району Житомирської області у селянський роди­ні. У 1955 р. закінчив середню школу с. Суємці Баранівського району. Впродовж 1955-1958 рр. служив у лавах Радянської Армії (м. Ростов-на-Дону). У період 1958-1963 рр. навчався у худож­ньому училищі ім. Грекова (м. Ростов-на-­Дону), яке закінчив з чер­воним дипломом. У 1963-1968 рр. – нав­чання в Київському державному худож­ньому інституті (майстерня проф. В.Г. Пузиркова), відтоді пра­цює тут на посаді професора кафедри живопису та композиції (НАОМА). Постановою Вченої ради Академії від 18 травня 2005 р. І.А. Ковтонюка нагоро­джено Хвальною Грамотою і занесено до Хвальної книги Академії.

Творчу індивідуальність Івана Ковто­нюка, художника, живописця широкого творчого діапазону, вирізняють почуття високого патріотизму, цілеспрямованість в образотворчому втіленні значимих тем нашої історії та сучасності, життєва спостережливість, оригінальність компо­зиційної фантазії, глибоке відчуття кольору та велика працездатність. Створені ним високомистецькі художні твори стали надбанням української культури. Серед численних творів, що здобули широке громадське визнання та схвальні відгуки у мас-медіа, посідають полотна:«Ніч перед штурмом» (1974-1977 рр.), «Мати» (1981 р.), «Дідова земля» (1984 р.), «Роки тривог» (1986 р.), «Розмова» (1991 р.), «Україно моя, Україно» (2001 р.), портрет М.В. Гоголя (2009 р.), «Україно, Великомученице святая» (2012 р.).

Учасник виставки в Генконсульстві України у м. Стамбул, Туреччина (1995 р.). Брав участь у розписі Михайлівського Золотоверхого собору (1999 р.). Учасник і дипломант V і VI Міжнародного Рєпінського пленеру в м. Чугуєві, ювілейної виставки до 70-річчя з дня народження (живопис, графіка), музей НАОМА, лютий 2006 р. Художник упродовж багатьох років є незмінним учас­ником найпрестижніших виставок як в Україні, так і за її межами. Твори І.А. Ковтонюка зберігаються та експонуються у музеях України та приватних зібраннях Франції, Канади, США, Польщі, Китаю, Австралії, Німеччини та інших країн, а також публікувалися у книжкових виданнях, журналах, газетах. За досягнення в розвитку культури і мистецтва Івана Ананійовича у 2005 р. нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2005 р.), Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України (2007 р.).