Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Шморгун Леонід Григорович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Селянське козацтво України

Nlu7167.jpg
Шморгун
Леонід
Григорович

Помічник Голови
Верховної Ради України.
Депутат Вишгородської районної ради п’ятьох скликань.
Голова Першої Всеукраїнської сільськогосподарської
дорадчої служби.
Голова Асоціації інноваційних фірм Київської області.
Голова Всеукраїнської громадської організації «Селянське козацтво України». Генерал козацтва.
Депутат Всевеликої Верховної Ради Старійшин України.
Член Генерального штабу Міжнародної організації «Об’єднана Рада українського та закордонного козацтва». Академік, професор, доктор економічних наук.
Дійсний член Міжнародної Академії культури безпеки, екології та здоров’я.
Дипломант
Всеукраїнських програм
«Золотий фонд нації»,
«Україна в ІІІ тисячолітті»,
«Національні лідери України»,
«Обличчя України»,
«Віват, Україно! Відзнаки духу, доблесті і честі»,
«Ювіляри України».
Член НСЖУ

Козацтво завжди відігравало важливу роль в історії українського народу. Підґрунтям для виникнення козацтва дослідники вбачають в особливому громадському устрої та особливостях земельних відносин, які склались на тере­нах України ще з часів Київської Русі. Основою соціально-політичної організації козацтва була звичаєва правова рівність козаків, що полягала у праві громадського корис­тування землею і різними угіддями та в участі у військовій раді, де вирішувались усі найважливіші питання і обира­лася старшина — отамани, сотники, судді тощо. Так на терені України виникло Селянське козацтво — нова соціально-­політична сила, яка виступила одним з фунда­торів першої української Козацької республіки у формі військово-політичної організації — Запорізької Січі. Активна участь Селянського козацтва у визвольній боротьбі під проводом Богдана Хмельницького призвела до утво­рення першої української держави — Гетьманщини. Впродовж п’ятисот років з часів козацької доби і створення української державності Селянське козацтво об’єднувалося на принципах ідеї вільного господарювання на своїй землі, само­врядування козацької громади і православної духовності.

Проголошення у 1991 р. України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави відкрило нові можливості активної участі громадськості країни у створенні справедливих соціальних відносин у суспільстві. Враховуючи такі процеси в країні, свідомі нащадки славетних козацьких пращурів об’єдналися у ВГО «Селянське козацтво України», яке було зареєстровано 2 вересня 2011 р. у Державній реєстраційній службі України. У серпні 2014 р. було зареєстровано Всеукраїнську газету «Козацька Україна єдина». Відродження Селянського козацтва як об’єднуючої господарської, військової, духовної і державотворчої громадської сили в умовах незалежної України відбувається сьогодні на основі козацької ідеї вільного господарювання на своїй землі, самоврядування сільських, міських козацьких громад і на основі здобутої духом, кров’ю, потом усіх попередніх поколінь та задекларованої в Конституції України всеукраїнської ідеї побудови сильної, могутньої, демократичної, соціаль­ної, правової держави і справедливого громадянського суспільства заможних громадян. Ми переконані, що Козацтво України має стати авангардом громадянського суспільства України і спрямовувати свою державотворчу діяльність на формування, підтримку, контроль і захист законно обраної влади, яка виконує функції демократичної, соціальної, правової держави для забезпечення мирного, заможного життя народу України.

Головними напрямками впливу на владу Козацтво України вважає не безглузду опозиційну боротьбу за захоплення влади чи військове протистояння, а запровадження дієвих механізмів громадського контролю за діяльністю, відстоювання чесних, прозорих виборів, підготовку гро­мадських звернень і громадських пропозицій, а також через механізм громадської експертизи різних напрямків діяльності владних інституцій.

Козацтво України як господарська, військова, духовна, патріотична і державотворча гро­мадська сила народу зобов’язана не допустити подальшого руйнування Збройних Сил України, а також приниження правоохоронних органів, які чесно служать справі захисту громадсь­кого порядку. Реалізація зазначених напрямків діяльності Селянського козацтва України, в основі яких лежить державницька філософія створення в Україні демократичної, соціальної, правової держави заможних громадян, ставить за мету створення у нашій державі могутнього козацького середовища сільських і міських козацьких громад, відродження грома­дянських, господарських, військових, духовних, патріотичних і культурних традицій козацтва. Козаки, за своїм визначенням, – це завжди перші, сміливі і надійні люди. А в сьогоднішніх умовах військової агресії козацькі громади здатні організувати і захистити свої рідні міста і села від загроз, звідки б вони не прийшли. А це в свою чергу вимагає широкої консолідації зусиль. Тому на сьогодні невідкладним завданням є створення Всеукраїнського об’єднання – спілки козацьких громад.

Леонід Шморгун,
Верховний Отаман
ВГО «Селянське козацтво України»,
головний редактор газети «Козацька Україна єдина»