Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Побер Ігор Миколайович

Побер Ігор Миколайович

Народився на Тернопільщині.

Побер
Ігор Миколайович

Політичний і громадський діяч.
Народний депутат України.
Член Комітету Верховної Ради України
з питань національної безпеки і оборони.
Голова Тернопільського обласного осередку
Федерації пауерліфтингу України

Із виступів народного депутата України Ігоря Побера:

«Збройним Силам України потрібні реальні реформи, які повернуть престиж та авторитет війсь­ковій професії. Однак, через бюджетну заборго­ваність перед військовими, яка становить кілька мільярдів гривень, реальна модернізація армії, задек­ларована Президентом, може розтягнутися на десятиліття».

«Проблема в усіх одна — бюджетна заборго­ваність за попередній рік. Тільки по армії вона становить кілька мільярдів гривень. Жодної копійки не виділено ні на «соціалку», ні на придбання житла військово­службовцям».

«На одному з перших засідань Комітету з питань національної безпеки і оборони було заслухано всі структури, що підпадають під його відання. Існує розпорядження Президента терміново модерні­зувати армію. Та на ті кошти, що виділяє держава, можна максимум придбати два літаки. Такими темпами «термінова модернізація» затягнеться на цілих вісімдесят років. Це несерйозно і смішно. Боєздатна професійна армія — одне з пріоритетних завдань політичної партії «УДАР», і фракція у ВР наполяга­тиме на законодавчих ініціативах щодо реального і успішного реформування Збройних Сил України».

1985-1990 рр. – навчання у Тернопільському педагогічному університеті на факультеті фізичного виховання.

2000-2002 рр. – навчання у магістратурі Тернопільської академії народного господарства (ТАНГ) за спеціальністю «Облік та аудит».

2004 р. – закінчив магістратуру ТАНГ.

1987-1989 рр. – служба в армії.

1993-1994 рр. – адміністратор ДКП фірма «Галактика».

З 1994 р. – заступник директора Шахово-шашкового клубу «Авангард».

1994-1996 рр. – завідувач баром «Бістро» АТЗТ «Фірма Галактика».

1996-2009 рр. – завідувач виробництвом бару «Бістро» ТзОВ «Ресторан дорожній».

2005 р. – чемпіон України, Європи та світу з бодібілдингу за версією WFA.

2006-2010 рр. – депутат Тернопільської міської ради від Блоку Юлії Тимошенко. З 2009 р. – головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області.

З 2009 р. – призначений головним спеціалістом відділу з питань фізичної культури і спорту головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації.

З 2009 р. – призначений заступником начальника головного управління – начальником відділу з питань фізичної культури і спорту головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації.

З 2010 р. – призначений на посаду начальника управління з питань фізичної культури і спорту головного управління з питань туризму, сім’ї, молоді та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації.

З 2010 р. – член партії «Нова країна».

З 2010 р. – член Політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка».

З 2011 р. – тренер з пауерліфтингу Тернопільської обласної федерації культуриз­му.

З 12 грудня 2012 р. – народний депутат України від політичної партії «УДАР».

Член Комітету з питань національної безпеки і оборони.

Nlu7145.jpg
Nlu7146.jpg
Nlu7147.jpg
Nlu7148.jpg
Nlu7149.jpg
Nlu7150.jpg

Інтерв’ю щодо законодавчих ініціатив депутата, парламентської діяльності та фракційної атмосфери

– Ігорю Миколайовичу, з якими законодавчими ініціативами Ви готові виступити найближчим часом?

– Я є співавтором кількох законопроектів, які вже виносилися та найближчим часом виноситимуться до зали Верховної Ради. Це, на мою думку, досить важливі для країни документи – «Про статус народ­ного депутата України», «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо гарантування прав на справедливе пенсійне забезпечення та скасування деяких норм пенсійної реформи)», «Проект Закону про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо врегулювання змісту та порядку застосування штрафних санк­цій у сфері господарювання)», «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (про скасу­вання пільг)».

– Що собою являє Партія «УДАР»? Це ідеологічна політсила чи партія одного лідера?

– Наш лідер Віталій Кличко – відома та авторитетна людина в Європі та світі, найбільший моральний авторитет в Україні.

Партія є ліберальною, і вона ставить перед собою основну мету: європейський вектор розвитку країни, європейські стандарти життя. На сьогоднішній день, маємо осередки у кожному невеличкому селі, райцентрі та в усіх обласних містах.

– На Вашу думку, як політика, чи правильним є зовнішньо­політичний курс нашої країни?

– Звичайно. У Верховній Раді я представляю західний регіон країни. Останні 10 років займався спортивною діяльністю. Мені доводилося побувати у багатьох країнах і бачити, як за кордоном живуть люди, яке ставлення до людей. Можу твердо сказати, що Україна має бути в європейській родині.

– Що дає асоціація з ЄС? Є низка африканських країн, які її підписали, але це не означає, що вони стануть членами Євроспільноти…

– З таким українським рівнем життя, зарплат, соціального забез­печення, корупцією нас ніхто в Європі не чекає. Однак, це буде пер­ший крок до зміни такої ситуації. Будуть встановлюватися чіткі правила гри. Звичайно, буде покращення з візовим режимом.

Тому ще раз хочу підкреслити, що асоціація з ЄС – це спрощення візового режиму. Українці зможуть безперешкодно відвідувати західну Європу. Та самі порівняти стандарти життя країн.

– До обрання депутатом Верховної Ради Ви були тренером з пауерліфтингу. Як довго займаєтеся цим видом спорту?

– Навколо цього є чимало спекуляцій, що в депутати взяли куль­туриста та тренера. Я багато років був приватним підприємцем, а останні чотири роки до роботи у Верховній Раді працював началь­ником Тернопільського обласного управління фізичної культури і спорту. І прийшов працювати на згадану посаду у 2008 р. Як начальник управ­ління займався не політикою, а розвитком спорту.

Тренером почав працювати у спортклубі своєї дружини «Поберджим» (спортклуб з фітнес-центром та тренажерним залом), коли я став без­робітним. Це прекрасна робота. Із задоволенням тренуюся з дітьми. Цей клуб створила Тернопільська обласна федерація з культуризму. Її президентом є моя дружина – Дар’я Побер, чемпіонка світу з модель­ного фітнесу. В цьому залі – дитячо-юнацька спортивна школа. І чотири групи спортивної підготовки дітей 13-14 років займаються безкош­товно. Тренажерний зал збудований коштом нашої родини.

Тому останній запис у моїй трудовій книжці до ВР – тренер з пауерліф­тингу. А до цього 4 роки працював начальником обласного управлін­ня.

Спілкувався Володимир Малінін