Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Ніна Божко

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 22:58, 20 червня 2018, створена Maxim (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <center> == Ніна Божко == </center> Файл:nlu7756.jpg|200px|thumb|left|<center>Ніна Божко<br><br> Народний художник Ук...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ніна Божко

Ніна Божко

Народний художник України. Заслужений діяч мистецтв України.
Член Національної спілки художників України

З-поміж майстрів пензля і різця, котрі найопукліше передали ознаки часу з другої половини минулого віку до дня нинішнього XXI століття, я назвав би Ніну Григорівну Божко. За всіх іманентних чинників, прита­манних професії художника взагалі, серед колег її вирізняє універсалізм, зауважений мистецтвознавцями уже з першокроків твор­чості. Причому, він набувався на марші, не в тиші лабораторній, а в гарячих буднях «вели­ких строк», і не завжди за унор­мованими програмами. У сув’язі з неординарним життє­писом це вигра­нило характер, сказати б, чоловічої вдачі в досягненні мети «крізь тернії до зірок». І ця мужність «іти проти вітру» за будь-яких обставин проявились у Ніни ще у підлітковому віці, коли вона в 14 літ пішла на свій хліб, працюючи гравером на заводі.

Ніна Божко — вищого класу професіонал, до того ж, неймовірно широкого профілю. Фахівці захоплено зазначають, що вона на високому рівні освоїла техніку літографії та ліно­риту, творить у книжковій і станковій графіці, в акварелі та гуаші, у жанрі плакату, портрету, натюрморту, у пейзажі. Одним словом, важко знайти жанр, який би не освоїла ця безмежно талановита жінка, донька загиблого від рук окупантів підпільника. Тому з такою дочірньою любов’ю Ніна Божко створила цілий цикл портретів ветеранів Великої Вітчизняної війни і Праці. І то не просто розфарбовані фотографії, а з кожного портрета прочитується само­достатня особистість. Це віддяка її — доньки війни — тим, хто, смертю смерть здолавши, врятували світ від коричневої чуми.

Кожен твір майстрині у будь-якому жанрі утеплений її материнським серцем, і за цим живим пульсом ми впізнаємо твори Ніни Божко. І що характерно — з роками її творчий потенціал не пригальмовується, а навпаки — б’ється все чіткіше. Многая ж Вам літа, Велика Майстрине! Хай молодість Духа у Вашому серці вовіки не гасне!

Борис Олійник,
поет, академік, Герой України