Відкрити головне меню

Who is Wiki β

Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Макотера Валерій Андрійович

Гощанська селищна рада Гощанський район, Рівненська область

Макотера
Валерій
Андрійович

Гощанський селищний голова. Нагороджений Подякою Прем'єр-Міністра України, грамотами та подяками Асоціації міст України, Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської обласної ради, Гощанської райдержадміністрації та Гощанської районної ради

Валерій Андрійович Макотера народився 24 березня 1954 р. у с. Тучин Гощанського району Рівненської області в сім'ї робітників. У 1969 р. закінчив Тучинську середню школу, а в 1973 р. – Рівненський сільськогосподарський технікум за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво».

Трудову діяльність розпочав робітником будівельної бригади радгоспу «Тучинський». Пізніше працював інженером при районному архітекторові Гощанського району. З листопада 1975 р. – старший інженер, потім – виконуючий обов'язки районного архітектора. З 1979 р. Валерій Андрійович обіймав посади методиста та завідуючого Гощанського будинку науково-технічної інформації та передового досвіду, одночасно виконував обов'язки відповідального секретаря Товариства охорони природи у Гощанському районі. У період 1985-2002 рр. працював началь­ником Гощанської водопровідно-каналізаційної дільниці підприємства «Рівнеоблводоканал».

З 2002 р. В.А. Макотера – Гощанський селищний голова. Маючи високий авторитет серед населення селища та колег, великий досвід керівника-господарника Валерій Андрійович був обраний селищним головою і в 2006 р., і в 2010 р. У Валерія Андрійовича дружна сім’я: дружина Раїса Петрівна, сини Ігор та Роман, улюблені внуки, з якими він проводить кожну вільну хвилину.

Селищу Гоща – понад 860 років. Знаходиться воно на правому березі Горині. Подих історії відчувається поряд із залишками давньоруського городища ХІ-ХІІІ ст. До сьогоднішнього дня збереглися Свято-Михайлівська церква (1639 р.) – пам'ятка архітектури місцевого значення ХVІІІ ст., а також унікальний парк – пам’ятка садово-паркового мистецтва державного значення середини ХVІІІ ст., який можна назвати справжньою перлиною не лише Гощі, а й краю.

З року в рік виконується бюджет селищної ради. Виконком селищної ради приділяє значну увагу покращенню добробуту населення та благоустрою селища. Під головуванням В.А. Макотери встановлено декоративну огорожу Гощанського парку, кладовища, збудовано пам'ятний знак жертвам голодоморів та політичних репресій, щорічно здійснюється ремонт доріг, капітально відремонтовано дитячий садок, встановлено дитячі майданчики тощо.

Із селищного бюджету вкладаються кошти у реконструкцію систем водо- та газопостачання, встановлено енергозберігаюче освітлення на вулицях селища, для охорони громадського порядку та безпеки громадян під час підготовки та проведення масових заходів придбано та встановлено на площі Героїв Майдану техніку відеоспостереження.

У 2006 р. у смт Гоща введено в експлуатацію станцію знезалізнення води, на будівництво якої були виділені кошти з державного та селищного бюджету. У 2008 р. селищна рада перемогла у всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого само­врядування з проектом «Покращення санітарного стану навколишнього природного середовища та естетичного вигляду смт Гоща», у результаті чого придбано трактор з навісним обладнанням, який щоденно виконує роботи з благоустрою селища.

Свято-Покровський жіночий монастир

За участю португальських інвесторів на території селища збудована єдина в Україні фабрика «Фапомед» з пошиття медичного одягу. Введення її в експлуатацію у лютому 2010 р. надає можливість працевлаштувати 250 осіб та забезпечити медичним одягом не лише Україну.

Гощанська селищна рада Рівненської області є учасником обласного та Всеукраїнського конкурсів «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», за результатами якого розпорядженням голови Рівненської обласної адміністрації від 19.02.2010 р. № 57 смт Гоща визнано переможцем із вру­ченням премії 15 тис. грн, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.05.2010 р. № 1106  Р смт Гоща визнано переможцем за 5 категорією населених пунктів із врученням диплому Кабінету Міністрів України ІІІ ступеня та цінного подарунку.

Відкриття дороги по вул. Островського 9 травня 20 років незалежності України, 2012 р.