Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Людмила Смолякова

Людмила Смолякова

Людмила Смолякова у 2000 р. відкрила для себе культуру Трипілля. З того часу й розпочала роботу над створенням колекції трипільської кераміки за технологією майстрів-трипільців, співпрацювала з археологами, брала участь в археологічних розкопках, вивченні складу глин, орнаментів і символів.

Людмила Смолякова

Майстриня з реконструкції трипільської кераміки.
Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Учасник міжнародних та всеукраїнських виставок

У 2002 р. закінчила Харківську державну академію місь­кого господарства (дипломна робота за темою «Трипільськими стежками України»).

З 2002 р. Людмила Смолякова – народний майстер Спілки народних майстрів України.

З 2006 р. – член Спілки народних майстрів України.

У 2005 р. відбувся випуск перших сувенірів під торговою маркою «Сонячний ключ».

У 2011 р. відкрився перший музей реконструкцій «Дивосвіт Трипілля». Експозицію музею склали близько трьох тисяч реконструкцій трипільської кераміки, які були створені за мате­ріалами архео­логічних досліджень.

Людмила Смолякова у 2002-2005 рр. брала участь у створенні перших музеїв, парків на Київщині – у с. Трипілля, с. Халеп’я, м. Ржищів, ресторанів «Керама-мама», «Трипілля» у м. Київ.

З 2005 р. проходять виставки реконструкцій трипільської кераміки у Росії, Польщі, Німеччині, Шотландії, Греції, Японії, США, Китаї (м. Шанхай, «ЕХРО -2010»).

Експонати музею брали участь у створенні фільмів про Трипілля.

У 2012 р. за рішенням Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна» Людмила Смолякова нагороджена дипломом та медаллю «Трудова слава».

У 2014 р. відбулося відкриття «Навчально-мистецького туристичного інформаційного центру «Дивосвіт Трипілля».

Створення «Центру» – це необхідність комплексно підійти до вивчення трипільської культури, досліджень археологів, етнографів, мистецтвознавців, міфотворення України і світу; підготовка фахівців для сфери туризму, а саме: цілісний підхід до змісту освіти й професійної освіти, зв’язку теорії і практики, забезпечення партнерських відносин між сферою освіти і сферою праці в туризмі.