Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Віктор Медведєв

Віктор Медведєв

Віктор Медведєв

Творче кредо:

«Природа людини, природа і людина, їх взаємодія та взаємовідторгнення, а ще туга одне за іншим – ось таємниця, до якої веде мене живопис».


Народився 5 жовтня 1956 р. у Брянській області в Росії. В 1976 р. закінчив Луганське державне художнє училище, у 1988 р. – Київський державний художній інститут (відділен­ня реставрації живопису). Спеціалізація: живопис, графіка, рестав­рація живопису. Художник романтичного напрямку з великим творчим багажем у жанрах сучасного фігуративу, техноарту та стилі­зацій під архаїку. Брав участь більш ніж у 100 виставках в Україні та за її межами. Серед них 20 персональних.

Твори митця знаходяться у музейних та приватних колекціях України, Італії, Франції, Німеччини, США, Нової Зеландії, Польщі, Угорщини та інших країн. Живе і працює в Києві.

Член Національної спілки художників України.

«Смак (до) життя — ось що притаманне цьому автору, як ніякому іншому з наших сучасників. Малярство Віктора Медведєва смачне — і/але? — вибірково — лаконічне: «немного солнечного мая... и тоненький бисквит ломая...» Не салоїд, а гурме. Не лукуллові бенкети, а трапези з вином і фруктами. Останні, часом у вільному польоті, мовби художник поставив собі за мету зруйнувати тендітну ідилію гедонізму, ним же й створену на полотні.

Так само охоче, як і плоди земні — з їх хмільним соком, пише Медведєв себе коханого. У жанрі, давно визнаному в якості автопортрету, він пирскає сарказмом, заледве не люттю. По-арчимбольдовськи набрякають вилиці, хрящ носа, мерехтять очі. У той же час — сором’язливо, грайливо? — топить автор упізнавані риси в чорториях дивних, ним же збаламучених оказій.

Олег Сидор-Гібелінда, мистецтвознавець


Контакти художника: тел.: (099) 083-9984, (068) 855-3663
e-mail: natella1946@mail.ru, medvedew.art@gmail.com