Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Василь Апанасенко

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Василь Апанасенко

Василь Апанасенко

Фотохудожник.
Дійсний член Української конфедерації журналістів — фотожурналіст

Василь Іванович Апанасенко народився у с. Новопетриківка Новоселківського району на Донеччині. Освіту здобув у Харківському політехнічному інституті на інженерно-фізичному факультеті за спеціальністю «Динаміка та міцність машин». Служив у лавах Радянської Армії.

У 1993 р. В.І. Апанасенко почав займатися самоосвітою. Вивчав праці світочів старо­давньої Греції та епохи Відродження — Арістотеля (трактат «Про поетику»), Г.В.Ф. Гегеля — «Естетика», У. Хогарта — «Аналіз краси» та інших, а також художників: Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело, Рембранта, Родена, Веласкеса, Айвазовського, Шевченка, Левітана, Рєпіна, Сурикова та ін. Першим своїм вчителем вважає фотохудожника, фотожурналіста, рекламного фотографа Василя Виноградова.

З 1994 р. Василь Апанасенко — професійний фотограф. Автор кількох персональних тематичних фотовиставок: «Навічно в граніті», «Людина та місто», «Мистецький Олімп України». Фотографії В. Апанасенка неодноразово були відзначені на різно­манітних фото­конкурсах, зокрема: 1-е місце в номінації «Дитячий портрет» (з нагоди 5-ї річниці мобільного зв’язку «Київстар в Україні» — фотокартина «На зв’язку»). Активно популя­ризуючи фотомистецтво в Україні, здобув суспільне визнання. Василь Апанасенко зарекомендував себе у фотомистецтві як зрілий майстер. Його ім’я занесене до довідково-біогра­фічних видань «Золоте сузір’я України», «Золотий фонд нації», «Мистецький олімп», «Обличчя України».