Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Абажей Григорій Петрович

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 17:12, 26 жовтня 2021, створена Maxim (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <center> == Творчість – найцінніший скарб == </center> Файл:Abazhey Hryhoriy Petrovych.jpg|200px|thumb|left|<center>Абаже...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Творчість – найцінніший скарб

Абажей Григорій Петрович

Директор Олександрійського Палацу культури Кіровоградської області.
Член Кіровоградського осередку Всеукраїнської хореографічної спілки.
Керівник народного ансамблю танцю «Віночок». Заслужений працівник культури України.
Переможець міського конкурсу «Олександрієць року» у номінації «Професіонал року у соціальній сфері» (2007 р.), Почесний громадянин міста Олександрії (2014 р.).

Григорій Петрович народився 15 травня 1954 р. у с. Мала Вільшанка Вільшанського району Кіровоградської області. У 1976 р. закінчив Олександрійське культурно-освітнє училище. Вищу освіту здобув у 1993 р., закінчивши Рівненський державний інститут культури.

Розпочавши трудову діяльність у 1977 р., призначений на посаду керівника дитячого хореографічного ансамблю Будинку культури науково-виробничого об’єднання «Етал», з 1982 р. – художній керівник цього ж Будинку культури, з 1993 р. – художній керівник народного ансамблю танцю «Віночок». З 1999 р. працює директором міського Палацу культури та керівником народного ансамблю танцю «Віночок».

Г.П. Абажей – активний пропагандист фольклорної спадщини українського народу. Програми ансамблю є синтезом збирання, вивчення та художньої обробки народно-пісенного епосу, фольклору та творчого досвіду провідних митців України.

Завдяки хореог­рафічному мисленню Григорія Петровича, майстерність ансамблю танцю «Віночок», щораз піднімається на вищий щабель, має пластичні нюанси, психо­логічні побудови характерів, відзначається глибиною змісту та новаторським пошуком форми.

Разом з ансамблем Г.П. Абажей брав участь у творчих відрядженнях та гастролях до м. Києва, Закарпаття, Республіки Молдова, гідно представляв українське мистецтво в Угорщині, Німеччині, Болгарії, Туреччині, Польщі, а також для ліквідаторів аварії на ЧАЕС у м. Чорнобиль у 1987 р. На час відряджень до Португалії, Греції, Мальти та Кіпру він очолю­вав делегацію в якості керівника ансамблю.

Народний ансамбль танцю «Віночок» – Лауреат І Всеукраїнського фестивалю само­діяльного хореографічного мистецтва (м. Рівне), міжнародного фестивалю «Берегиня» (м. Луцьк), фестивалю Кобзарського мистецтва (м. Дніпропетровськ), фестивалю хореогра­фічного мистецтва імені В. Авраменка (м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області), у 2002 р. колектив став Дипломантом Другого Міжнародного фольклорного фестивалю етнографічних регіонів України «Родослав» (м. Івано-Франківськ).

У 1997 р. під час участі на фестивалі «Крок на зустріч» – Дипломант І ступеня в номінації «Хореографія» та володар Гран-Прі (м. Бобринець та м. Долинська Кіровоградської області). Неодноразовий переможець обласного огляду-конкурсу самодіяльного хореографіч­ного мистецтва «Весняні ритми».

Багатогранність творчої діяльності Григорія Петровича Абажея сприяє відродженню української національної культури та справі виховання підростаючого покоління.