Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Козінчук Віталій Романович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Козінчук Віталій Романович

Козінчук Віталій Романович

Доктор східних церковних наук.Завідувач кафедри гуманітарних наук, доцент, декан гуманітарного факультету Івано-Франківського Богословського Університету. Провідний науковий співробітник Музею мистецтв Прикарпаття м. Івано-Франківськ. Член Національної спілки художників України. Дійсний член Центру українсько-європейського наукового співробітництва. Член редакційної колегії з спеціальності «Богослов’я» наукового журналу «Науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого УГКЦ «Добрий Пастир». Нагороджений Золотим Хрестом з прикрасами від УГКЦ.

Народився у місті Івано-Франківськ. Закінчив Івано-Франківську теологічну академію УГКЦ, філософсько-богословський факультет, за спеціальністю «Богослов’я», кваліфікація – «Магістр з богослов’я». 2009-2013 рр. – Папський Східний Інститут м. Рим (Італія), факультет східних церковних наук, ліцензіат східних церковних наук (2012 р.), доктор східних церковних наук (2013 р.). 11 грудня 2016 р. – ієрейські свячення з рук Йосафата Мощича, єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. 2013-2014 рр. – викладач кафедри теології Івано-Франківської теологічної академії УГКЦ. 2014-2018 рр. – завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Івано-Франківського Богословського університету імені святого Івана Золотоустого). З вересня 2018 р. – доцент кафедри богослов’я ПЗВО «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого». З серпня 2018 р. – член проектної групи зі спеціальності 041 «Богослов’я», заснованої з метою державного ліцензування. З лютого 2019 р. – член групи забезпечення освітньо-професійної програми «Богослов’я» спеціальності 041 «Богослов’я» у ПЗВО «Івано-Франків-ська академія Івана Золотоустого», створеної з метою акредитації ОПП за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти. Кандидат наук з богослов’я (тема дисертації: «Неканонічні елементи в іконографії Західної України». Доцент кафедри богослов’я (свідоцтво про державне визнання документа про вчене звання ВДВЗ № 000011, наказом МОН України № 1366 від 07.12. 2018 р.).

Віталій Козінчук проводить велику культурно-просвітницьку роботу на мистецькій, духовній і богословській ниві. Семінари, конференції, лекції, виставки, недільні школи, волонтерство... Це його будні.


«Варто задуматися сьогодні над тим, що ж насправді нас руйнує, які перешкоди стоять у морально-релігійному чи суспільно-політичному плані перед нами, українцями – сучасними людьми ХХІ ст. Часто ми чуємо з проповідальниць слова: «Бог нас дуже любить», «Христос – милосердний», «Не бійтеся!». Але в час війни, у час економічного занепаду, в час неспокою і нестабільності зазвичай не прислухаємося до цих висловів. Виходячи з храму Господнього, ми знову потрапляємо в реальний бездуховний світ, де панують закони хитрості, ненависті, заздрості й злоби, а тому закриваємося в собі і не знаходимо оптимізму для подальшого життя. Отже, молячись, збагнімо для себе дві речі: по-перше, на все воля Божа, а тому не біймося нічого й нікого. І по-друге, в цьому світі нам нічого не належить, а тому нам нічого втрачати, а значить, не потрібно боятися, бо з нами Бог! Написано ж бо: «Коли за нас Бог, то хто проти нас?».

Віталій Козінчук