Золотий фонд нації. Все буде Україна 2 том/Демиденко Андрій Петрович

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 19:21, 13 листопада 2023, створена Maxim (обговорення | внесок) (Створена сторінка: <center> == Демиденко Андрій Петрович == </center> Файл:Demydenko Andriy Petrovych.jpg|200px|thumb|left|<center>Демиденко...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Демиденко Андрій Петрович

Демиденко Андрій Петрович

Легенда української співаної поезії. Видатний український поет, поет-пісняр, сценарист, фольклорист, перекладач, науковець, журналіст, член НСЖУ, член НСПУ. Народний Герой України. Народний Посол України. Народний артист України.Заслужений діяч мистецтв України. Академік, професор. Відмінник освіти України. Кавалер орденів Ярослава Мудрого IV і V ст., «За заслуги» I, II і III ст., Святого Володимира ІІ і III ст., міжнародного ордена Миколи Чудотворця «За примноження добра на землі», «За розбудову України» ім. М. Грушевського (міжнародний рейтинг «Золота фортуна»), почесної міжнародної діамантової відзнаки «За примноження християнської моралі». Нагороджений Почесними грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Лауреат Народної премії України імені Тараса Шевченка (2021), міжнародних літературних премій «Дрезденська весна» (Німеччина), «Зорі Софії» (Болгарія), імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» (Україна, 2019), Миколи Гоголя «Тріумф» (Україна, 2020), Франца Кафки (Німеччина-Австрія-Чехія, 2020), Джека Лондона (США, 2021), Франческо Петрарки (Італія, 2021), Антуана де Сент-Екзюпері (Франція, 2022), Йоганна Вольфґанґа фон Ґете в Гессені (Німеччина, 2022). Лауреат всеукраїнських літературних премій імені Павла Тичини (2018), Володимира Сосюри (2021), Андрія Малишка, премії «Київська книга року» (2022) та інших.

Сьогодні важко знайти свідомого українця, який не знав би, не пишався могутнім творчим доробком Андрія Демиденка! Він висвітив духовне багатство української нації – одухотвореної, гідної і безмежно талановитої. Пісні Андрія Демиденка нині співають у сорока країнах світу. Про творчість Андрія Демиденка знято документальні фільми українським, російським, канадським, американським, австралійським телебаченням. Його твори перекладені 18 мовами світу.

Древня поліська земля нагородила його якоюсь позамежною концентрацією могутнього людського «Я» на проживання своєї унікальної долі. Неземна енергія його особистості магнітить серця людей. Поезія Андрія Демиденка світить всім і належить кожному.

«Дорога до Храму. Саме так можна сказати про літературний і життєвий шлях одного з найсамобутніших та найулюбленіших українських сучасних поетів Андрія Демиденка. Немає в нашій рідній Україні такої оселі, де б не знали, не захоплювалися його творчим набутком.

Поезія А. Демиденка дуже вражає, настроює душу, вона про кожного з нас. Це щемлива правда про наше життя і долю. Це дійсно щось вражаюче: рядки з його віршів і пісень можна часто бачити на плакатах пікетувальників — така в них єдність мислі, образності й філософської напруги. Як вражає і те, що на переповнених авторських вечорах поета перед сценою стоять інвалідні візки — люди прагнуть через високодуховну енергію його слова позбутися своїх недуг.

Гімн Свободи! (Я – Київ! Я – серце свободи!), за кілька тижнів ця унікальна історична поема потрясла людей вибуховим визнанням. Як зазначали американські ЗМІ (перекладена англійською та італійською мовами), названа поема – це духовний Хамерс, апогей духу свободи і людської нескореності, і не лише український, а й загальноцивілізаційний, його мають почути серця континентів. Поема – глибоко філософська, патріотична та високодуховна, у ній – справжня, велика душа прадавнього волелюбного українського народу.

Я – КИЇВ! Я – СЕРЦЕ СВОБОДИ!