Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Хобот Віктор Степанович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СУМБУД»

Хобот
Віктор Степанович

Начальник управління капітального будівництва ПАТ «Сумбуд».

Нагороджений медаллю «За працю і звитягу» за вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України.
Указ Президента України від 20 січня 2010 року № 53

Діяльність управління капітального будівництва ПАТ «Сумбуд» спрямована на відновлення будівельної галузі в новій якості. Незважаючи на існуючі проблеми, колектив упевнений, що будівельна галузь буде жити, тому що життя на землі і будівництво нерозривні.

Звичайно, сьогодення висуває все нові й нові вимоги. І головна увага управління капіталь­ного будівництва останнім часом зосереджена на соціальній сфері – спорудженні житла для мешканців обласного центру. Позитивні кроки такої діяльності вже відбулися. Тільки за минулий рік введено в експлуатацію понад 20 тисяч квадратних метрів житла.

Віктор Степанович Хобот народився 18 лютого 1952 р. у м. Борислав Львівської області. У 1957 р. батьки переїхали у с. Токарі-Бережки Лебединського району Сумської області. Спочатку навчався у місцевій школі, а потім, після закінчення Михайлівської середньої школи, вступив до Харківського інституту інженерів комунального будівництва на факультет «Промислове та цивільне будівництво».

Отримавши диплом інженера-будівельника та направлення, Віктор Степанович працював спочатку майстром, а потім – начальником відділення управління будівництва Костромської гідроелектростанції.

З 1976 р. В.С. Хобот проходив строкову службу в армії, а після демобілізації повернувся на Сумщину і прийшов працювати в трест «Сумхімбуд» комбінату «Сумпромбуд». Майстер, виконроб будівельно-монтажного управління «Промбуд-1». На цих посадах зарекомендував себе грамотним спеціалістом та досяг сталих високих результатів у роботі. На будовах вироб­ничого об’єднання «Хімпром» пройшов справжню школу професійної майстерності – інженер-­будівельник, молодий керівник, організатор складного будівельного виробництва, який дбав не лише про високі економічні показники, а й про створення кращих умов праці та побуту для робітників. У 1982-1986 рр. Віктор Степанович обіймав посаду головного інженера управ­ління. Багато сил і енергії спрямовував на створення бази, забезпечення належної інженерної підготовки виробництва, охорону праці. На пускових об’єктах з виробництва мінеральних добрив організовував роботу, вміло вишукував ефективні шляхи, спрямовані на підвищення ефективності праці та скорочення строків будівництва, особливо на спорудження таких важ­ливих цехів, як суперфосфатний, амофосу, двоокису титану.

Швидко минав час, зростала й професійна майстерність Віктора Степановича. «Здається, зовсім недавно відповідав за якість своєї роботи та декількох колективів будівельників діль­ниці, – говорить Віктор Степанович Хобот, – тепер же, працюючи головним інженером, відпові­даю за все управління. На перший погляд, що тут складного? Але почуття відповідальності, що за тобою колектив кваліфікова­них спеціалістів, допомагає вимогливо ставитись до себе та до кожного, хто працює поряд, дати можливість проявити себе, знайти своє життєве кредо: працювати з повною віддачею. І результат: незважаючи на складні умови, працювали, докла­даючи великих зусиль, щоб забезпечити дострокове введення запланованих об’єктів в експлуатацію».

Віктор Степанович брав безпосередню участь у спорудженні не тільки об’єктів промисловості. У його трудовому послужному списку перебувають об’єкти житла, дитячі садочки, школи, казково неповторний фонтан «Садко» в центрі обласного міста…

Під його керівництвом було споруджено оригінальну адміністративну будівлю державної стандартизації та метрології по вул. Харківська, реконструйовано споруди в акціонерному товаристві «Кримтур» у м. Коктебель Кримської області, очисні споруди.

З кожним роком зростала кількість споруд, у зведенні яких брав участь будівельник Віктор Степанович Хобот. Серед таких вирізняються своєю сучасністю легкоатлетичний спортивний комплекс «Манеж» Української академії банківської справи.

Список можна продовжувати, але у кожній будові – особистий вагомий внесок Віктора Степановича. Адже більше десяти років – у складні часи перебудови та економічних криз – він очолював колектив Лебединського будівельно-монтажного управління.

Весною 2009 р. В.С. Хобота було призначено на посаду начальника управління капітального будівництва ПАТ «Сумбуд», яке в основному здійснює будівництво житлових будинків.

Віктор Степанович постійно проводить роботу щодо мобілізації колективу задля виконання поставлених завдань, застосу­вання ефективних технічних і технологічних рішень у будівництві. Так, у процесі спорудження житлового будинку по вул. Новомістенська, 23а використовується прог­ресивний метод виконання фундаменту за допомогою ґрунтоцементних паль, які успішно конкурують зі збірними залізобетонними та буронабивними.

«Все моє життя – будови, – з гордістю говорить Віктор Степанович. – І я вдячний долі, що так лагідно веде мене шляхом, даючи допомогу та спрямовуючи на шлях до здійснення мрії. І працювати нам належить дуже і дуже серйозно, успішно продовжуючи славні трудові традиції колективу будівельників ПАТ «Сумбуд», який відсвяткував своє 70-річчя від дня створення».

Микола Вінниченко, редактор газети «Строитель», м. Суми