Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Трепак Олександр Сергійович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Трепак Олександр Сергійович

Nlu734.jpg
Золота Зірка.jpg

Указом Президента України Петра Порошенка № 74/2015 від 12 лютого 2015 року за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, само­віддане служіння Українському народові полковнику Олександру Сергійовичу Трепаку присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

Полковник Збройних Сил України Командир загону спеціального призначення Сухопутних військ України 3-й окремий полк спеціального призначення.
Олександр Олексійович Трепак – полковник, командир 3-го окремого полку спеціального призначення оперативного команду­вання «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України.
3-й окремий полк спеціального призначення (3 оп СпП) – це полк, сформований на базі 10-ї окремої бригади спеціального призна­чення. Дислокується у Кіровограді, підпорядкований Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України, входить до складу Об'єднаних сил швидкого реагування.

Nlu735.jpg

Олександр Олексійович бере участь в антитерористичній операції на сході України з квітня 2014 р. Він неодноразово виявляв мужність, героїзм та вміле командування підлеглими йому військовослужбовцями.
Одне із завдань, яке отримав та успішно провів полковник Трепак, був пошук та евакуація важко пораненого командира Центру забезпечення бронетанковим озброєнням. 7 червня 2014 р. поблизу м. Артемівськ (Донецька область) на чолі групи спеціального призначення, яка складалася з восьми бійців, захопив блокпост сепаратистів на в'їзді у місто та впродовж трьох годин утримував його, забезпечивши коридор безпеки для доставки другою підгрупою командира центру до місця евакуації вертольотом. Під час бою отримав кульове поранення в ногу, але від евакуації відмовився і протягом двох діб керував відбиттям атак бойовиків на Центральну артилерійську базу озброєння у с. Парасковіївка (Артемівський район) Донецької області.
Після лікування у шпиталі одразу ж повернувся на передову. З 27 серпня по 3 жовтня 2014 р. був старшим військовим началь­ником з оборони території Міжнародного аеропорту «Донецьк». Здійснював безпосереднє керівництво відбиттям усіх спроб штурму та захоплення аеропорту сепаратистами. Під час них було підбито вісім танків, один танк з незначними пошкодженнями захоплено та евакуйовано, знищено більше 270 та захоплено в полон шість бойовиків. Особисто організував контрдиверсійну та контрзасадну роботу в околицях аеропорту, що унеможливило спроби бойовиків перекрити шляхи постачання захисникам аеропорту продуктів та боєприпасів.
12 лютого 2015 р. Президент України Петро Порошенко, під час відвідування навчального центру Національної гвардії, вручив Олександру Трепаку державну нагороду Героя України з врученням ордену «Золота Зірка» – за особисту мужність, героїзм та високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.
Разом з ним нагороду отримав і командир батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Сухопутних військ ЗСУ майор Ігор Герасименко.
На церемонії нагородження Президент України сказав військовослужбовцям: «Сьогодні мені випала велика честь вручити найвищу нагороду України – Зірку Героя. Кожен з вас отримує цю нагороду за мужність, стійкість, безмежну відданість своїй країні. Ваші імена вже вписані золотом в історію України».
Також у бойовій скарбничці полковника Трепака є вручений 19 липня 2014 р. орден Богдана Хмельницького III ступеня – за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Та вручений 6 жовтня 2014 р. орден Богдана Хмельницького II ступеня – за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Надія Случ