Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Савченко Тетяна Михайлівна

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Наш курс – щасливе дитинство! Приєднуйтесь!

Савченко
Тетяна Михайлівна

Заслужений працівник освіти України.
Депутат Чернігівської обласної ради, володарка ІІ місця у Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності «Джерело творчості»
Nlu7400.jpg
Nlu7401.jpg

Прилуцький Центр творчості дітей та юнацтва – один з провідних позашкільних закладів Чернігівської області, улюблений дитячий заклад, де створені сприятливі умови для творчого, інтелектуального розвитку дитини в гуртках та об’єднаннях.

За 80 років своєї діяльності Центр здобув визнання як навчальний заклад із високим рівнем навчальної і виховної роботи, а у місті славиться під назвою «Містечко дитячих мрій». На сьогодні – це окраса міста, храм духовності, мистець­кий осередок, що сіє мудре, добре, вічне, який сім днів на тиждень відвідує близько 1900 вихованців віком від 3-х до 21 року в 107 гуртках та студіях за інтересами. Це понад 30 напрямків стежинок, що ними ведуть своїх вихованців 60 здібних і досвід­чених педагогів. Тут відшуковують таланти, кожній дитині допомагають підібрати заняття до душі, розвивають здібності і готують до дорослого життя, виховують засобами пропагування мистецьких, творчих, технічних, спортивних досягнень.

Вихованці закладу проводять час цікаво, корисно та із задоволенням, отри­мують якісну допрофесійну підготовку.

Тут панує атмосфера великої любові і бажання пізнавати найкраще, атмосфера людського контакту і спілкування. Сюди кожна дитина хоче повертатися знову і знову!!!

ЦТДЮ забезпечує набуття дітьми та молоддю соціального досвіду людства, винайдення морально виправданих методів вирішення особистісних і суспільних проблем, формує індивіда як поціновану особистість.

Понад 20 років тому в Центрі творчості дітей та юнацтва почали діяти гуртки гума­нітарного напрямку. На сьогодні – це великий відділ, до якого входять гуртки ранньо­го розвитку дитини «Академія дошкільних наук» та Лінгвістичний клуб «Друга мова».

Пріоритетним завданням гуманітарного відділу є створення умов для гармоній­ного всебічного розвитку особистості кожної дитини, самореалізації її творчих та інтелектуальних здібностей. А починається все із маленьких «академіків» – вихованців гуртків раннього розвитку дітей «Академії дошкільних наук».

Під керівництвом кваліфікованих педагогів проводиться комплекс розвиваючих занять для дітей віком від 3 до 6 років, що передбачають сукупність ігрової та пізна­вальної діяльності, підвищення розумової активності дітей. Широко впрова­джуються в роботу гуртків елементи інноваційних методик навчання: М. Монтессорі, М. Зайцева та елементи науково-педагогічного проекту «Росток». Кожне заняття насичене забавами та інтерактивом, що сприяє гармонійному роз­витку дитини, збагачення її кругозору.

Велика увага приділяється позаурочним заходам та роботі з батьками. Проводяться традиційні виховні заходи, родинні посиденьки, спортивні свята та флешмоби. Діють проекти «Навчаймося разом з батьками», «Від успішного керівника гуртка – до успішного випускника АДН», «Школа сучасних батьків».

В «Академії дошкільних наук» є можливість для розвитку здібностей кожної дитини під час занять гуртків за інтересами: художнього читання «Грайлик», теат­ральної студії «Малятко», гри на дитячих музичних інструментах «Домісолька», студії дитячої пісні «Вітамінка», студії образотворчого мистецтва «Кольорові долоньки», англійської мови «Happy English», оздоровчої гімнастики, танцюваль­ного колективу «Кіндер» та бального танцю. Вихованці гуртків є постійними учасни­ками та переможцями конкурсів як у ЦТДЮ, так і поза його межами.

Не можна уявити сучасної людини, яка не володіє іноземними мовами. Саме заняття в гуртках лінгвістичного клубу «Друга мова» дають змогу нашим вихован­цям віком від 6 до 15 років оволодіти англійською чи французькою мовами досконало, що неодмінно допоможе їм у майбутньому: у навчанні, у туристичних подо­рожах, у ділових справах.

У гуртках використовуються нетрадиційні підходи до структури, змісту заняття, інтерактивні форми і прийоми навчання. Щороку у лінгвістичному клубі проводить­ся конкурс дослідницьких робіт «New discoveries», в якому вихованці обирають тему для дослідження та мають можливість представити роботи на розгляд журі. Традиційно вже стало проведення олімпіад з іноземних мов (англійської та французь­кої) серед вихованців ЦТДЮ.

Nlu7403.jpg
Nlu7402.jpg
Nlu7404.jpg
Nlu7405.jpg
Nlu7406.jpg

Художньо-естетичний відділ Прилуцького Центру творчості дітей та юнацтва нараховує чотири студії та 27 гуртків з напрямків: художня самодіяльність, декора­тивно-прикладне та образотворче мистецтво. Відділ розширюється новими гуртками, молодими спеціалістами, які вносять нові техніки та свіжі ідеї. Розвивається творча робота з дітьми з обмеженими можливостями – це спів­праця викладачів із Центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів. З метою сприяння розвитку здібних і обдарованих дітей та учнівської молоді, формування творчої особистості була розроблена програма «Школа обдарованої дитини». Програма спрямована на створення системи роботи зі здібними та обдарованими дітьми у закладі. Впроваджено в роботу «Портфоліо обдарованих дітей». Чотирьом керівникам гуртків присвоєно звання «Керівник гуртка-методист».

У відділі художньо-естетичного виховання три колективи мають звання «Зразковий художній колектив» – це студія театрального мистецтва «Казкар», студія естрадної пісні «Сузір'я», студія образотворчого мистецтва «Палітра».

Ми пишаємося результативністю наших вихованців. Колективи беруть активну участь у конкурсах Міжнародного та Всеукраїнського рівнів, де виборюють призові місця. Це Всеукраїнський пісенний фестиваль «Під небом Рівного», Між­народний фестиваль народної творчості «Морской бриз» (Болгарія), Міжнародний фестиваль «Мистецькі барви», XVII Всеукраїнський фестиваль теле-, радіопрог­рам, фільмів для дітей та юнацтва «Золоте курча» (м. Іллічівськ), II Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Мрій-Дім» (м. Прилуки), XXIV Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Підводні фантазії» (м. Донецьк). Традиційно та почесно для відділу художньо-естетичного виховання стала участь у Все­українському фестивалі «Обдаровані діти України», «Сніжний Оскар» (Словаччина), Міжнародний фестиваль-конкурс «FEST TIME» (Польща).

Ми не намагаємося стати кращими за інших, ми прагнемо стати завтра кращими, ніж сьогодні!

Nlu7408.jpg
Nlu7407.jpg