Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Райчинець Василь Федорович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Союз вільних церков християн євангельської віри України

Райчинець
Василь Федорович

Член Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій України. Віце-президент Міжнародної асамблеї християн віри євангельської. Член правління Українського біблійного товариства. Голова Союзу вільних церков християн євангельської віри України.
Єпископ.

Нагороди, почесні звання:
Подяка від Президента України (м. Київ, 27.12.2001 р.);
Нагорода від Іоанна Павла ІІ (2002 р.); Нагорода від Губернатора ОДА м. Ужгород (01.03.2002 р.);
Почесна Грамота від Кабінету Міністрів України (14.11.2002 р.);
1999-2007 рр. – Почесні грамоти від Закарпатської обласної державної адміністрації;
2001 р. – Почесна грамота за духовний розвиток Української держави (від Президента України);
2002 р. – Почесна грамота за особистий внесок у духовне відродження України (від Кабінету Міністрів України);
2007 р. – Почесна грамота від Українського біблійного товариства;
2008 р. – орден Ярослава Мудрого V ступеня від Президента України за істотний особистий внесок у розвиток духовності в Україні, багаторічну плідну церковну діяльність.
Nlu7122.jpg
Nlu7123.jpg
Nlu7124.jpg
Nlu7125.jpg
Nlu7126.jpg
Nlu7127.jpg

Василь Федорович Райчинець народився у с. Поляна Свалявського району Закарпатської області в багатодітній сім’ї проповідника. У 17 років прий­няв святе водне хрещення. У 1974 р. був обраний церквою на дияконське служіння. У 1979-1983 рр. Василь Федорович проходив навчання у Москві у ВСЄХЄБ на пасторсько-регантському Біблійному відділенні. Пасторське служіння Церква християн євангельської віри доручила у 1987 р. У 1990 р. на 1-му з’їзді Союзу вільних церков християн євангельської віри України В.Ф. Райчинець був обраний заступником Старшого пресвітера Союзу.

З 1992 р. має тісну співпрацю з декількома між­народними благодійними організаціями у проектах надання гуманітарної допомоги різним державним закладам та окремим людям, які живуть за межею бідності в Україні. Через цю співпрацю десятки тисяч людей отримали допомогу. У 1994 р. Василем Федоровичем була започаткована радіопрограма «Блага звістка в кожен дім», яку мали можливість слухати в’язні в Ужгородській в’язниці тимчасового утримання, і на численні прохання було проведено декілька богослужінь у цій в’язниці. У цьому ж році В.Ф. Райчинець обраний Старшим пресвітером Закарпатського об’єднання церков при Союзі віль­них церков християн євангельської віри України, а у 1995 р. на черговому З’їзді Союзу ВЦХЄВУ був обра­ний Старшим пресвітером і несе це служіння до теперішнього дня.

У 1999 р. Союз ВЦХЄВУ входить до складу Українсь­кого біблійного товариства і Василь Федо­рович Рай­чи­нець, як глава конфесії, стає членом прав­ління цієї організації. Він бере активну участь в її почесній діяльності по поширенню Слова Божого серед жителів України. З 2001 р. очолив заснований благодійний центр «Віфанія» для оздоровлення дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей та дітей постраждалих від аварії на ЧАЕС. На відпочинок до оздоровчого центру запрошуються діти з притулків. У центрі надається допомога людям різного віку, які не мають постійного місця проживання. Їх годують, одягають, надають медичну допомогу. Приділяють таким людям увагу, розповідають про Бога, оточують турботою, щоб навернути їх до нормального життя у суспільстві.

З 2006 р. по теперішній день – член Всеукраїнської Євангельської Ради Церков і релігійних організацій. У 2008 р. на конгресі Міжнародної асамблеї християн віри євангельської, що проходив у США, обраний її віце-президентом. Одружений, має 6 дітей.

Союз ВЦХЄВУ є однією з протестантських спільнот в Україні, до складу якої входять 190 церков Християн Євангельської віри, що нараховують понад 21 тисячу віруючих. Союз ВЦХЄВ територіально складається з дев’яти регіональних об’єднань, які звершують своє служіння у 20 областях України та у Республіці Крим. Союз входить до всесвітньої спільноти євангельських церков – Міжнародної асамблеї християн віри євангельської.