Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Радиш Ярослав Федорович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Національна академія державного управління при Президентові України

Радиш
Ярослав
Федорович

Доктор наук з державного управління.
Професор кафедри управління охороною суспільного здоров’я Національної академії державного управління при Президентові України. Полковник медичної служби у відставці.
Член спеціалізованих Вчених рад Національної академії державного управління при Президентові України з присудження наукових ступенів кандидата і доктора наук. Член апробаційної Вченої ради Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика з присудження наукових ступенів кандидата та доктора медичних наук.
Член Дорадчої ради Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.
Член редакційних колегій та редакційних рад низки фахових часописів.
Віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Фундація медичного права та біоетики України».
Член міжнародних організацій: Європейської Асоціації з управління охороною здоров’я, Американської Асоціації університетських програм з управління охороною здоров’я, Асоціації Інститутів та Шкіл з державного управління Центральної та Східної Європи

Нагороджений Почесною відзнакою «Успішний профе­сіонал України» за вагомий внесок у розбудову незалежності України (2011 р.); Грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністра оборони України, Голови Державної прикордонної служби України «За сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток і зміцнення Української держави»; Подякою Київського міського голови; Почесною відзна­кою голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації; Почесними Грамотами НАДУ при Президентові України; Благословенною грамотою Української автокефальної церкви «За доброчинне служіння у святій вірі православній»; відзнакою «Патріот Гуцульщини».

Ярослав Радиш надзвичайно гордий тим, що народився і виріс у найкращому куточку гуцульських Карпат – на Косівщині, в селі Рожнів, що розкішно розкинулось обабіч швидкоплинної красуні-Рибниці. Після закінчення 8-го класу Рожнівської середньої школи він пішов «у світи»: навчання в Коломийському фармацевтичному училищі, робота в одній із аптек смт Верховина, служба в рядах Радянської Армії, навчання в Івано-Франківському та Куйбишевському медичних інститутах, служба на офіцерських лікарських посадах у Збройних Силах СРСР, навчання, успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук та викладання у Військово-медичній академії у Санкт-Петербурзі.

З 1992 р. Ярослав Федорович в Україні. Полковник медичної служби Я.Ф. Радиш брав активну участь у створенні системи військово-медичної освіти і науки у Збройних Силах незалежної України, є одним з авторів емблеми для українських військових лікарів. Зараз він працює у Національній академії державного управління при Президентові України, де готують представників нової української управлінської еліти.

Професор Я.Ф. Радиш підготував 5 докторів і 20 кандидатів наук з державного управління та 3 кандидатів медичних наук. Він автор багатьох наукових публікацій, серед яких одноосібні та колективні монографії, словники, навчальні посібники, статті у фахових науко­вих виданнях. Але головним надбанням свого спільного з дружиною Наталією Тарасівною життя, яким вони крокують вже понад сорок років, Ярослав Федорович вважає доньок Олесю і Любов та онуків – Ярослава, Марічку і Богдана.

З творчого доробку Ярослава Радиша