Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Майя Поліщук

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Майя Поліщук

Майя Поліщук

Художник.
Учасник Всеукраїнських мистецьких виставок.
Дипломант Міжнародної програми «Мистецький Олімп».
Отримала почесне звання «Талановита Дарничанка» на фестивалі творчості «Талановита Дарниця» (2007 р.)

Дитинство пройшло у мальовничому селі Ліщин, що на Житомирщині. Життя завжди було насичене різноманітними подіями: школа, технікум, робота на Київському станкозаводі ім. Горького, університет, робота в НАК «Нафтогаз України». Любов до малювання жила в її душі все життя, але за пензель взялася лише у зрілому віці. Батько був талановитим худож­ником, педагогом, музикан­том (помер від ран війни у 1949 р., залиши­вши молодій вдові трьох малолітніх дітей, а також зошит з віршами і картини, які не встиг домалювати). Майя пройнялась бажанням довершити батьківське мистецтво, доспівати недоспівану ним пісню та дома­лювати недомальовану ним картину. Згодом почала співати у народному хорі «Либідь», відомому далеко за межами України.

Нелегко було поєднувати роботу, вчитися живопису та брати участь у концертах, але обіцянку перед батьком вона виконала: неодно­разово брала участь у виставках і займала призові місця по живопису. Її співу аплодували стоячи в Україні, Франції, Польщі.

2002 р. – виставка у м. Тулуза (Франція) під час гастролей з хором «Либідь».

2007 р. – «Подихи Славутича», виставка у м. Варшава (Польща).

2008 р. – за участь у фестивалі «Родовід» родина Сидоренків нагороджена дипломом «За збереження та розвиток духовних цінностей української сім’ї» (у виставці були представлені кар­тини Майї Петрівни, збірка віршів сестри Валентини, вишивка сестри Світлани та картини онуків Віталія та Артема).

2009 р. – Управлінням культури і туризму Дарницької РДА в м. Києві нагороджено родину Поліщук-Сидоренко «За активну участь у проведенні виставки з живопису та особистий внесок у розвиток культури Дарницького району і пропаганду худож­нього мистецтва».

2010 р. – Почесна відзнака за перемогу в номінації «Гро­мадська діяльність» конкурсу «Дарничанка року».

2011 р. – Київський міський огляд народної творчості: наго­роджено дипломом 2-го ступеня (живопис) – «За високі досяг­нення в розвитку мистецтва».

2011 р. – нагороджено дипломом за 1-ше місце у номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» першого туру міського огляду-конкурсу народної творчості.

2013 р. – дипломом від КМДА нагороджено родину Поліщук-Сидоренко за 1-ше місце в IV міському конкурсі творчих робіт родин м. Києва «Україна – держава моя», приуроченого до 22-ї річниці Незалежності України в номінації «Образотворче мистецтво».

Життєві принципи Майї Поліщук: «Кожну людину Бог наділяє талантом. Важливо знайти його в собі, розвинути і дарувати здобутки людям – тоді життя не буде прожите марно».