Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Костянтин Чепіга

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Костянтин Чепіга

Костянтин Чепіга

Відомий художник-живописець.
Кавалер орденів Святого рівноапостольного князя Володимира Великого II та III ступенів.
Дипломант Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації».
Лауреат Міжнародної премії імені Володимира Винниченка за творчі досягнення в галузі української літератури і мистецтва та благодійницьку діяльність

Народився у с. Яблуневе на Полтавщині. Живопис студіював при Латвійській академії мистецтва під наглядом професора А.З. Бикова (1961-1964 рр.), потім у німецького худож­ника Ганса Карла Куммера (1976-1981 рр.) та у професора П.О. Басанця (1985-1990 рр.) у м. Києві. Працює в техніках олії, пастелі, вугілля. Визначні роботи: роз­писи Спасо-­Преображенського храму м. Лубни, іконостаси для церков; істо­ричні портрети та портрети видатних діячів сьогодення: князя Виш­невецького (Байди), Соломії Крушельницької, Ганни Полторацької (Анни Керн), Катерини Скаржинської, поета-пісняра Дмитра Луценка, актора Леоніда Бикова, поета Бориса Олійника, поетеси Ганни Чубач, заслуженого артиста України Віктора Женченка, поета Юрія Титова; живописні композиції для церкви Св. Павла (м. Кельн), Берлінської опери (Німеччина); пейзажі: «Осінь у Карпатах», «Печерська Лавра», «Хрещатик»; натюрморти: «Півонії», «Бузок», «Парафінова свічка».

Роботи знаходяться в музеях України і Німеччини, у галереях та приватних колекціях США, Франції, Німеччини, Канади, Мексики, Китаю.


«Доброю ознакою творчості останніх років митців є постійна плідна робота над створен­ням образу України – нашого омріяного раю, Богом даного. Ми повинні і далі вдоско­налювати свою майстерність, щоб піднятись на вищу орбіту життя, де панує любов, гармонія, світло і добро».

© К. Чепіга