Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Знаменська Маргарита Василівна

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Знаменська Маргарита Василівна

Знаменська
Маргарита
Василівна

Громадський діяч, науковець.
Віце-президент
Товариства дружби «Україна-Болгарія».
Кандидат історичних наук.
Член Міжнародного художнього фонду.
Член Української Асоціації письменників
соціально-художньої літератури.
Лауреат Міжнародної
літературно-мистецької
премії імені Миколи Сингаївського
в номінації «Перекладацька діяльність»

Нагороди: відзнака Української православної церкви – орден Святої рівно­апостольної княгині Ольги; медаль «Патріот України»; орден Миру ІІ ступеня Української Ради Миру; золота медаль Українського фонду культури «За високий професіо­налізм»; відзнака «Знак Пошани» Товариства дружби «Україна-Болгарія»; Почесний знак «За вклад в дело дружбы» Союзу радянських товариств дружби; медалі: «За зміцнення дружби між Болгарією та країнами СНД» (Болгарія), «В память 1500-летия Киева», «Ветеран праці», «За безкорисливість» Міжнародного фонду «Меценати Батьківщини», медаль Лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені Миколи Сингаївського; Почесні Грамоти Союзу радянських товариств дружби і культур­ного зв’язку із зарубіжними країнами, Українського товариства дружби, Товариства дружби «Україна-Болгарія», Генконсульства та Посольства Республіки Болгарія в Україні; Грамоти і Золоті знаки Всенародного комітету болгаро-радянської дружби (Болгарія); Почесний диплом «Успішний керівник» за особистий внесок у розвиток підприємства і галузі; Почесна відзнака Товариства «Україна-Світ» за вагомий внесок у розвиток співпраці України із закордонним українством.

З творчого доробку М. Знаменської З творчого доробку М. Знаменської
З творчого доробку М. Знаменської

Маргарита Василівна Знаменська народилася у м. Коростень Житомирської області. Вищу освіту здобула на історичному факультеті Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова. Працювала в Українському Товаристві дружби і культурного зв’язку із зарубіжними країна­ми, в Інституті історії України Національної академії наук України. Захистила дисертацію на звання кандидата історичних наук. Понад тридцять років досліджувала співробітництво, історичні і культурні зв’язки народів України та зарубіжних країн.

Маргарита Василівна – автор моно­гра­фії, багатьох статей, розді­лів у наукових, літературних та гро­мадсько-політичних виданнях України та Болгарії. Автор статей у «Малому словнику історії України» та «Енциклопедії історії України». Заявила себе М.В. Знаменська і як живописець, про що свідчить 17 персональних виставок у художніх галереях Москви, Парижа, Женеви, а також Болгарії. Нагородою стали численні грамоти та дипломи Міжнародних творчих організацій.

На вечорі українсько-болгарської дружби з консулами Болгарії в Україні Д. Данчевим та Ц. Ночевим У Посольстві Республіки Болгарія в Україні, 2013 р. Під час прес-конференції в Укрінформі