Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Зеленчук Василь Васильович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Зеленчук Василь Васильович

Зеленчук
Василь
Васильович

Політичний і громадський діяч.
Директор ПП «Агроінвест».
Віце-президент
Фонду безпеки та захисту ветеранів
«Заповіт».
Член Української партії честі, боротьби з корупцією та організованою злочинністю.
Член нової громадської ініціативи «Праві»
Nlu7156.jpg

Василь Васильович Зеленчук мешкав у Іркутській області в родині репресо­ваних, а в 1991 р. переїхав з батьками до Криму. Навчався у торговельному технікумі, працював за комсомольською путівкою на Байкало-Амурській магіст­ралі. У 1996 р. В.В. Зеленчук закінчив Севастопольський національний технічний університет за фахом «Технологія машинобудування». У 1994-2000 рр. очолював дирекцію «Укрсоцбанку». З 2000 р. по теперішній час займається підприємниць­кою діяльністю. Власник будівельно-промислових, торговельних і сільськогосподарських підприємств, більшість яких створено з нуля. Підтримував опозиційні демократичні сили і рухи у 2004 р. Однак пізніше після зрадництва політичних сил тих ідеалів єдності, волі, справедливості, право­суддя, які були проголошені як ідеали суспільства демократії, зайняв відкри­ту критичну позицію до цих сил і їх лідерів. Через це Василь Васильович має багато опонентів.

У червні 2007 р. В.В. Зеленчук був обраний головою міської організації «Антикримінальний вибір». Однак і цій організації не вдалося втілити її цент­ральне гасло: «Бандитам — в'язниці!». Внаслідок активної діяльності Василя Васильовича Зеленчука по захисту спорткомплексу «Чайка» та оприлюднення документальних свідчень бюджетних і земельних зловживань глави Севасто­польської міської державної адміністрації С.В. Куніцина, якого захищав В.А. Ющенко, центральне керівництво «Антикримінального вибору» з ініціативи кримських представників організації АКВ, близьких до Куніцина і його партнера Шувайникова, відмежувалося від Севастопольського відділення «Анти­кримінального вибору».

У результаті в грудні 2007 р. В.В. Зеленчук ініціював створення суспільного руху «Севастополь без корупції», а також його органу — суспільно-політичної газети «Подробиці». У березні 2008 р. разом із співзасновниками офіційно зареєстрував цей рух. Основним гаслом організації став девіз «Корупція не має партійності!». З цього моменту організація займає досить рівновіддалену позицію від основних політичних сил, критикуючи кожну з них, що перебуває при владі, якщо її представників підозрюють у зловживаннях. Тому організація має чимало прихильників серед політичних і суспільних сил різної ідеологічної спрямованості, яких поєднують загальні цілі створення у Севастополі сильного єдиного громадянського суспільства.

Василь Васильович Зеленчук є активним автором резонансних публікацій у газеті «Подробиці», спрямованих на оприлюднення фактів корупції у владних структурах. Основне кредо газети й громадської організації — публікація документаль­но обґрунтованих матеріалів. Він єдиний не підтримав рішення про затвердження результатів «референдуму» 16 березня 2014 р., виступає за організацію відсічі сепаратистам.

Nlu7157.jpg