Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Дмитренко Василь Іванович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Дмитренко Василь Іванович

Дмитренко
Василь Іванович

Начальник управління Черкаської обласної державної адміністрації.
Заслужений архітектор України.

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня за вагомий особистий внесок у зміцнення патріотизму і поваги до історії Українського народу та відновлення об'єктів історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького» у м. Чигирин.
Указ Президента України від 17 жовтня 2009 року № 825

Василь Іванович Дмитренко народився у 1956 р. Закінчив архітектурний факультет Одеського інженерно-будівельного інституту. Відразу ж після навчання у 1979 р. розпочав трудову діяльність в інституті «Черкасицивільпроект».

З 1991 р. Василь Іванович працював у Черкаському міськвиконкомі. З 1993 р. по 2009 р. обіймав посаду головного архітектора м. Черкаси.

З 2009 р. – начальник управління містобудування та архітектури Черкаської обласної державної адміністрації – головним архітектором області, головою правління Черкаської обласної організації Національної спілки архітекторів України.

В.І. Дмитренко – автор пам'ятників Богдану Хмельницькому в м. Черкаси та смт Іркліїв, пам’ятника розвідникам у м. Києві, Івану Гонті на Христинівщині, житлових будинків у м. Черкаси.

У 2004 р. Василю Івановичу Дмитренку присвоєно звання «Заслужений архітектор України».

Нагороджений Грамотами Президії Верховної Ради УРСР (1986 р.) та Верховної Ради України (2006 р.), орденом «За заслуги», Подякою Президента України, відзнакою «За особ­ливі заслуги перед Черкащиною», золотою медаллю Української академії архітектури.

Нагороджений орденами Української православної церкви: Святого рівноапостольного князя Володимира І, ІІ та ІІІ ступенів, «Різдво Христове» І та ІІ ступенів, Преподобного Іллі Муромця І та ІІ ступенів, Почаївської Божої Матері, Преподобного Нестора Літописця І, ІІ та ІІІ ступенів.

Василь Іванович Дмитренко – почесний доктор НДІІТІАМ, почесний професор Київського національного університету культури та мистецтв, дійсний член Української академії архітек­тури та інженерної академії України, член Британського інституту королівських архітекторів.

Сертифікований член Академії наук США, лауреат премії Академії будівництва України, лауреат міжнародної премії «Український літопис».

В.І. Дмитренко – член Президентської ради Національної спілки архітекторів України, член архітектурної містобудівної та художньої ради при управлінні містобудуванням Черкаської обласної адміністрації, голова архітектурно-містобудівної та художньої ради Черкаської області, голова правління Черкаської обласної організації Національної спілки архітекторів України, дійсний член ІКОМОС при ЮНЕСКО.

Як творча особистість, Василь Іванович Дмитренко є автором багатьох колективних та індивідуальних проектів із забудови житлових районів «Митниця», «Перемога» у м. Черкаси, мікрорайону № 8 центральної частини м. Черкаси, мікрорайону 3 у м. Каневі, мікрорайонів центральних частин міст Умань, Ватутіне, Сміла, житлових будинків та споруд по бульвару Шевченка, 250, 258 у м. Черкаси, генерального плану забудови м. Черкаси.

Його роботи вирізняються індивідуальною майстерністю, виразністю, прагненням гармо­нійно поєднати техногенну урбаністику і незайману природу, утилітаризм та осучаснену класику.

Під керівництвом В.І. Дмитренка виконано концептуальний план перспективного роз­витку м. Черкаси на лівому березі Дніпра; в м. Черкаси розроблено архітектурно-містобудів­ний комплекс споруд річкових вокзалів у містах Каневі та Черкаси, Соборної площі у м. Черкаси, Шевченківського національного заповіднику в м. Канів та у Чигиринському Національному заповіднику (резиденція Гетьмана України Б. Хмельницького).