Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Герасименко Ігор Леонідович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до: навігація, пошук

Герасименко Ігор Леонідович

Nlu732.jpg
Золота Зірка.jpg

Указом Президента України Петра Порошенка № 71/2015 від 12 лютого 2015 року за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові майору Ігорю Леонідовичу Герасименку присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

Ігор Леонідович Герасименко – майор Збройних сил України, командир батальйону 95-ї окремої аеро­мобільної бригади високомобільних десантних військ Сухопутних військ Збройних Сил України.
І.Л. Герасименко у зоні бойових дій виконував завдання у районі Добропілля та гори Карачун. Тимчасово прийняв командування батальйоном після загибелі очільника першого аеромобільно-десантного батальйону – Героя України полковника Тараса Сенюка. Брав участь у визволенні Слов'янська, тоді ж поранений, однак лишився в строю. Завдяки мужності, мудрому керівництву й стратегічному плануванню майора Ігоря Герасименка його підрозділ успішно знешкодив бойовиків та їх автомобільну техніку під час атаки на блок-пост. Згодом без втрат особового складу і техніки батальйон командира захопив та утримував оперативно важливий пункт – пануючу висоту 167,6 (гора Карачун). Таким чином, українським військовим вдалося взяти під контроль ймовірні напрямки можливих наступальних дій бойовиків поблизу Слов’янська на Донеччині.
Серед бойових досягнень майора Ігоря Герасименка і знищення вогневих позицій бойовиків та встановлення контролю поблизу населених пунктів Степанівка та Петровське Донецької області, що дало можливість попередити наступ майже 200 бойо­виків. Окрім цього, штурмова група під керівництвом офіцера взяла під контроль та утримувала стратегічно важливу точку створення «Маринівського коридору» – курган Саур-Могилу.
Під час проведення АТО майор Ігор Герасименко отримав два поранення, але повернувся до успішного виконання бойових завдань.
Про Ігоря Леонідовича Україна вперше дізналась у березні 2014 р., коли він з бійцями відбили у росіян геодезичну вишку на Арабатській Стрілці. Тоді І.Л. Герасименко був командиром роти. Після цього його бойовий шлях був довгим. Охорона Херсонської дамби (відразу після окупації Криму), участь у плануванні та штурму гори Карачун у Слов'янську. Планування військових операцій по звільненню населенних пунктів Семенівки та Красного Лиману (ця операція відома тим, що під час штурмі жоден наш військовий не загинув). Участь у плануванні та реалізації легендарного рейду 95-й бригади. Тоді бійці проїхали по сепаратиським тилам на кордоні з Росією, знешкодили по дорозі угрупування бойовиків, захопили декілька танків та повернулись на базу. Цей рейд у 470 км війшов в історію військової справи. Ніхто раніше не проводив більш сміливої та ефективної військової операції.
Президент України Петро Порошенко при врученні І.Л. Герасименку найвищої нагороди – Зірки Героя, наголосив: «Ви захистили не лише Щастя чи Дебальцево – ви захистили всю Україну. Вами пишається вся Україна».

Вручення нагороди Герою