Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Скорич Сніжана Іллівна

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Обласний Заклад «Спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат «Болградська гімназія ім. Г.С. Раковського»

Скорич
Сніжана
Іллівна

Директор гімназії.
Вчитель вищої категорії, вчитель-методист, «Вчитель Одещини – 2010».
Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2010» у номінації «Правознавство».
Нагороджена:
Почесною грамотою МОН України;
Почесними відзнаками та грамотами Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради;
Почесною відзнакою Асоціації болгар України

ОЗ «Болградська гімназія ім. Г.С. Раковського» є першим болгарським середнім навчальним закладом. 10 червня 1858 р. у м. Ясси був підписаний указ про заснування Центрального училища в м. Болграді. Болгари-колоністи отримали можливість здобувати середню освіту рідною мовою, що відкривало їм дорогу до вищої освіти. Гімназія відразу стала сучасним навчальним закладом європейського типу. Вже на початку свого існування вона дала освіту: майбутнім прем’єр-­міністрам і міністрам Болгарії, академікам, генерал-полковникам та іншим діячам, чиї імена золо­тими літерами вписані на сторінках болгарської історії, військової справи, науки, культури, політики.

Бібліотека закладу отримувала всі болгарські журнали і газети, а також російські, чеські, сербські, румунські, німецькі, французькі та англійські періодичні видання. Тут були повні зібрання творів в оригіналі класиків світової художньої літератури. У 1861 р. була створена друкарня, яка обслугову­вала всю Бессарабію. У 1864 р. відкрили пансіон, в якому проживали учні з віддалених сіл, а також з Македонії, Болгарії, Тракії. Сьогодні у пригімназійному інтернаті також створені всі умови для про­живання, навчання, виховання та відпочинку учнів з віддалених населених пунктів. У навчальному закладі функціонували театральна група, хор, учнівська співдружність «Пробудження». Гімназія мала обсерваторію, метеостанцію, актову залу, колекцію картин, духові інструменти. Фізична лабораторія була обладнана приладами, закупленими меценатами в Європі, багато з яких функціонують і сьогодні.

З самого початку в гімназії величезна увага приділялася національному та патріотичному вихо­ванню молоді. Центральному училищу відводилася роль кузні кадрів для національного визволення і державного будівництва Болгарії. З перших років тут розгорнулася повноцінна навчальна, виховна та культурна діяльність. Гімназія стає центром болгарського національного духу в усій Бессарабії. Кращі випускники гімназії, як її стипендіати, продовжували своє навчання за кордоном. Даний факт став заслуженим визнанням рівня освіти у Болградській гімназії, вона стає адміністративним, коор­динаційним та навчально-методичним центром болгарських шкіл у колоніях Бессарабії.

За свою багаторічну історію гімназія пережила чимало складних історичних періодів. Багато разів змінювався її статус у залежності від того, до складу якої держави переходила Бессарабія. Основа багатьох традицій закладалася поступово, і створювалася та безпосередня і ні з чим незрівнянна атмосфера, яка характерна для гімназії і сьогодні. Тут працюють люди творчі, талано­виті, мислячі неординарно і креативно. Підтвердженням тому є численні перемоги їхніх вихованців у різних оглядах, конкурсах, олімпіадах всіх рівнів, у тому числі Всеукраїнського та Міжнародного.

У 1993 р. було вирішено відродити Болградську гімназію, яка увібрала в себе кращі історичні традиції краю і новизну сучасності.

Свято «День гімназії»
Захід «Посвята в гімназисти»

Сьогодні гімназія – це регіональний навчальний заклад, в якому створений сучасний освітній простір з метою надання якісних освітніх послуг талановитим і обдарованим учням. Гімназисти мають можливість вивчати болгарську мову, історію Болгарії, болгарську літературу, спецкурс «Традиції та звичаї болгарського народу», поглиблено вивчати англійську мову. У гімназії створені всі умови для всебічного розвитку особистості дитини, формування сучасних, культурних і освічених людей. У педагогічному колективі панує дух творчого співробітництва та інноваційного підходу до навчання і вихо­вання учнів. У гімназії працюють кваліфіковані викладачі, делеговані МОН Республіки Болгарія. Тут успішно впроваджується модель «Гімназія національ­ного відродження». Гімназисти мають можливість відвідувати свою прабатьківщину Болгарію з метою навчання, мовної практики та відпочинку.

Через діяльність гімназійного Парламенту учні долучаються до вирішення нестан­дартних завдань у різних областях діяльності. Для розвитку творчих здібностей гімна­зистів функціонують гуртки за інтересами, серед яких зразковий вокальний ансамбль «Здравєц» і народний хореографічний колектив «Хоро» – призери Міжнародних фестивалів і конкурсів. На базі гімназії проводиться ЗНО, вступні іспити до ВНЗ Республіки Болгарія, а також семінари, тренінги та зустрічі різних рівнів. Традиційними вже стали свята: День бессарабських болгар, День Будителів, День визволення Болгарії, День гімназії, День слов’янської писемності, освіти і культури. Гімназія живе як маленька держава зі своїми символами (герб, гімн) і традиціями.

У скарбничці досягнень навчального закладу: Почесна грамота Кабінету Міністрів України; Грамота Державної Агенції болгар за кордоном і пам’ятна медаль «Паїсій Хилендарський»; Почесний знак «Флагмани освіти і науки України» у 2008 і 2012 рр.; публікація матеріалів про гімназію в трилогії «Україна в третьому тисячо­літті» як одного з найкращих навчальних закладів України, в якому гармонійно поєднуються традиції та інновації; матеріали про вчителів і талановитих учнів були надруковані у виданні «Майбутнє Одещини – талановиті діти».