Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Полторак Степан Тимофійович - Міністерство оборони України

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 14:18, 6 листопада 2015, створена Maxim (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міністерство оборони України

Полторак
Степан Тимофійович

Український військовий діяч. Міністр оборони України. Генерал-полковник. Член РНБО. Кандидат наук, професор. Заслужений працівник освіти. Почесний громадянин м. Харкова.
Нагороджений: орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня; медалями «За бездоганну службу» ІІІ ступеня, «За бойові заслуги», «70 років Збройних Сил СРСР»; Почесним знаком МВС України; відзнакою МВС України «Хрест слави»; медалями «За розвиток науки, техніки та освіти» ІІ ступеня, «Закон і честь», «За безпеку народу» ІІ та І ступенів; відзнаками «За відзнаку в службі» ІІ та І ступенів, відзнакою командувача внутрішніх військ МВС України «Мужність, честь, закон», відзнакою командувача внутрішніх військ МВС України Хрест Пошани «За розбудову та становлення внутрішніх військ МВС України»; медалями «За бездоганну службу у внутрішніх військах МВС України» ІІІ, ІІ та І ступенів; ювілейними медалями «10 років МВС України», «10 років внутрішнім військам МВС України»

Народився у с. Весела Долина Тарутинського району Одеської області.
Закінчив Веселодолинську середню школу (1982 р.), вище військове командне училище ім. С.М. Кірова (1987 р.), Військову академію Збройних Сил України (1997 р.).
На військовій службі з серпня 1983 р. Службу проходив на посадах командира взводу, роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону, полку, бригади, начальника штабу дивізії. З посади начальника управління бойової та спеціальної підготовки внутрішніх військ МВС України у березні 2002 р. призначений начальником Академії внутрішніх військ МВС України. 28 лютого 2014 р. Указом в.о. Президента України № 171/2014 призначений командувачем Внутрішніх військ МВС України.
15 квітня 2014 р. Верховна Рада України призначила Степана Полторака командувачем Національної гвардії України.
14 жовтня 2014 р. Верховна Рада України призначила генерал-полковника Степана Полторака Міністром оборони України.
2 грудня 2014 р. Верховною Радою України нового скликання Степан Полторак призначений на посаду Міністра оборони України.

Збройні Сили України до захисту Батьківщини готові

У першу чергу хочу подякувати Українському народу, волонтерам, іншим небайдужим громадянам за всебічну підтримку Збройних Сил.
Дякую бійцям Української армії, які зі зброєю в руках захищають нашу державу, виявляючи при цьому стійкість, мужність і героїзм.

Головним пріоритетом у роботі Міністерства оборони України вважаю створення мобільних, професійно підготовлених, добре оснащених Збройних Сил України. Я хотів би говорити сьогодні про конкретні речі, що вже зроблено, і над чим ми зараз працюємо.

Nlu73.jpg

У ході реалізації визначених пріоритетів продовжується реформування Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України. На теперішній час усунено дублюючі функції, які були між Міноборони та Генштабом, вдосконалено взаємодію між структурними підрозділами, спрощено процедуру прийняття управлінських рішень, ліквідовано нормативно-правові акти, що перевантажували та гальмували систему управління в оборонному відомстві. Оптимізовано організаційно-штатну структуру відомства: 12 департаментів реформовано, 4 департаменти скорочено, більше 200 посад, які виконували невластиві функції в Генштабі та Міноборони, скорочено.
За короткий проміжок часу, з метою заміщення вакантних посад, у Міністерстві оборони створено кадровий резерв, чисельністю 1432 військовослужбовців-учасників Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Запроваджено систему перевірки через «Поліграф» керівників, які призначаються на посади у Міноборони.
У складі штатних підрозділів Міноборони створено Раду волонтерів, яка сьогодні вже працює.
Відповідно до затвердженого Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України задуму з оптимізації і реформування ЗС України, збільшено їх чисельність до 250 тисяч.

Nlu74.jpg Nlu75.jpg

Уточнено військово-адміністративний та оперативно-стратегічний розподіли, із врахуванням загроз, які існують на сьогоднішній день.
Розгорнуто чотири оперативні командування, створено сили спеціальних операцій, нарощено угруповання військ.
Виходячи з досвіду, набутого під час участі ЗС України в Антитерористичній операції, впроваджено нові стандарти підготовки військ і органів військового управління.
З метою всебічного забезпечення Збройних Сил України, за дорученням Президента України та Прем'єр-міністра України розроблено низку реформ, які дадуть змогу оперативно реагувати на виклики і загрози, які сьогодні є в державі. Це, зокрема, реформа щодо забезпечення військовослужбовців житлом, управління нерухомим майном, інвентаризації земель оборони, запровадження пілотних проектів продовольчого і речового забезпечення, харчування особового складу, реформа військової медицини тощо.
Найближчим часом зміст запланованих реформ буде оприлюднено для публічного обговорення, і кожен керівник проекту «захищатиме» його перед суспільством.
Також, з метою забезпечення прозорості під час проведення процедур державних закупівель, попередження корупційних проявів, триває робота щодо запровадження електронної системи державних закупівель у Міністерстві оборони України.
Оптимізовано роботу військових комісаріатів. Під час призначення на посади військових комісарів перевага надається військовослужбовцям-учасникам АТО.
Триває четверта хвиля часткової мобілізації, яка проводиться з урахуванням недоліків, які були допущені під час проведення подібних заходів у минулому році. Це, в першу чергу, стосується індивідуальної підготовки військовослужбовців, бойового злаго­дження у складі підрозділів тощо. Лише після повної готовності до виконання бойових завдань, бійці, які були мобілізовані до лав Збройних Сил України, будуть направлені на Схід держави для виконання бойових завдань в АТО.
Спільно з «Укроборонпромом» удосконалено систему відновлення, модернізації та ремонту озброєння та військової техніки, його постачання у війська. Це дало змогу останнім часом доставити у частини та підрозділи ЗС України більше 2 тис. одиниць ОВТ.
Безпрецедентним є також фінансовий ресурс оборонного бюджету на 2015 р., який становить 44,6 млрд грн. Своєчасне прийняття Урядом країни державного оборонного замовлення (що, до речі, було зроблено вперше в історії України) дозволило спланувати закупівлю та ремонт озброєння та військової техніки на 2015 рік у кількості 12,5 тис. одиниць.
Головним завданням у подальшому вважаю перехід на нові стандарти бойової готовності, підготовку військ, матеріально-­технічне забезпечення, всебічне оснащення Збройних Сил України.
Роботи ще дуже багато, багато також є проблем. Але головне те, що ми чітко знаємо, що саме і як саме необхідно робити. І ми зробимо все задля того, аби Збройні Сили України були готові для захисту територіальної цілісності та незалеж­ності України, адже головна наша мета – надійний захист нашої держави.

С.Т. Полторак,
Міністр оборони України
(із виступу в Кабміні про 100 днів діяльності)