Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Лопушанський Андрій Ярославович

Матеріал з Who is Wiki
Версія від 11:56, 11 листопада 2015, створена Maxim (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ЛОПУШАНСЬКИЙ АНДРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ

На відкритті пам’ятника Степану Бандері
Лопушанський
Андрій Ярославович

Український політичний
та громадський діяч.
Народний депутат України
V та VIIII скликань.
Голова благодійного фонду
Андрія Лопушанського

Андрій Ярославович Лопушанський народився у м. Добромиль Львівської області. Дитинство провів у с. Стрілки, що на Старосамбірщині, звідки похо­дять його батьки. Виріс у сім’ї вчителів: мати – Анна Василівна Лопушанська – була викладачем українсь­кої мови, а батько – Ярослав Андрійович Лопу­шанський – викладач математики. Пройшов війсь­кову службу.

У 1978-1982 рр. здобував освіту в Новороз­дільському технікумі, який закінчив з відзнакою. А.Я. Лопушанський у 1982-1986 рр. навчався у Дніпро­петровському хіміко-технологічному інституті ім. Ф. Дзер­жинського. У 1990 р. закінчив Івано-Фран­ківський інститут нафти та газу, факультет нафтогазо­проводів. Захистив кандидатську дисер­тацію. Виз­наний фахівець у галузі енергетики та енергозбе­рігаючих технологій. Упродовж 1990-2005 рр. зай­мався підприємницькою діяльністю: голова спосте­режної ради ЗАТ «Українська промислова компанія «Добромиль» (виробництво хімічної продукції для промислових цілей), засновник ТОВ «Роял Хоспіте­літі Груп» (Royal Hospitality Group). У 2005-2012 рр. – перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України». У 2000-2012 рр. – член Конгресу українських націоналістів. У 2006-­2007 рр. – народний депутат України V скликання. За час депутатської каденції разом з Олексієм Івченком став співавтором п’яти законопроектів, у тому числі законопроекту «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення законодавства в нафтогазовій сфері», працю­вав у Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної без­пеки у Верховній Раді України V скликання. У 2005-2012 рр. – голова благодійного фонду Андрія Лопушанського, ініціатор та організатор багатьох проектів у соціальній, духовній та громадській сферах життя Прикарпатського краю. Зокрема, збудував церкву та школу у рідному місті Добромиль, сприяв завер­шенню будівництва медичного центру для онкохворих у Львові, відкрив пам’ятник Степану Бандері у Старому Самборі. За його ініціа­тиви відкрито прий­мальні народного адвоката у містах Самбір, Старий Самбір, Турка, Сколе, Добромиль та Хирів. Головною метою роботи громадських приймалень є надання безкоштовної юридичної допомоги всім, хто її потребує. У 2013 р. – Голова Правління Східноєвропейського колегіуму територіальної державної служби та місцевого самоврядування.

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української правос­лавної церкви нагороджений орденом Святого Миколая Чудотворця. Одружений. Разом з дружиною виховує чотирьох дітей – доньку Анастасію та трьох синів: Артура, Андрія та Данила.

Орден Христа Спасителя з рук Святійшого Патріарха Філарета Із Главою Української греко-католицької церкви Святославом Шевчуком


Під час відвідин Добромиля Андрій Лопушанський та Микола Катеринчук


Андрій Лопушанський:
«Маємо навчитися бути українцями»


Родина Лопушанських

– Що треба зробити, щоб Україна стала культурним, економіч­ним та спортивним центром Європи?

– Для того, щоб Україна стала центром Європи необхідно реа­лізовувати реформи. Радянське минуле, старий бюрократичний апарат, підходи та методи управління потребують змін. Поборовши корупцію, Україна зможе розвивати реальні сектори економіки, інвестувати в соціальну сферу, спорт, медицину та освіту. В України є потенціал та можливості для розвитку, бракує лише фахових управлінців та політичної волі реалізовувати реформи.

– Що для Вас є символом нації?

– Символами нації для мене є Тарас Шевченко, українські козаки та червона калина. Також Євромайдан став символом відродження української нації та формування сучасної української культури. Наприклад, виступ популярної групи «Океан Ельзи», який 14 грудня зібрав понад двісті тисяч людей, перетворив Майдан на центр культу­ри міжнародного значення.

– Що для Вас означає Європейський вибір?

– Європейський вибір для мене – це можливість жити в країні, де верховенство права домінує над верховенством влади. Це мож­ливість подорожувати без віз та кордонів, мати широкі можливості для росту та розвитку.

– У чому секрет Вашого успіху?

– Мій секрет успіху – це підтримка родини та моєї дружини. Вони надихають мене на всі мої звершення та професійні успіхи. Це мій форпост та підтримка.

На врученні церковних нагород На відкритті «Royal Grand Hotel»