Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Герої в БІЛИХ ХАЛАТАХ

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Герої В БІЛИХ ХАЛАТАХ

Риженко
Сергій Анатолійович

Дніпропетровська обласна лікарня ім. Мечникова.
Головний лікар – Риженко Сергій Анатолійович, заслужений лікар України.
Лікарня, як обласний медичний центр прифронтової області, майже безупинно чує гул сирен швидких.
А лікарі, які раніше не бачили війни, миттєво реагують на різні травми тих, кого везуть з поля бою. За страшні місяці війни вони навчився бути не просто лікарями, а ангелами-охоронцями, які дають друге життя багатьом бійцям. За словами головного лікаря Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергія Риженка, з початку проведення антитерористичної операції лікарі врятували 99 % поранених бійців – це винятковий результат по Україні. За час військових дій до лікарні поступило 1050 поранених військових, з них понад 400 пройшли через реанімаційну залу та відділення реанімації. Їх потрібно було вивести з шокового стану, поповнити крововтрати, а деяких у буквальному сенсі повернути до життя. За цей час фахівці лікарні провели понад 800 операцій по життєвих показниках і близько 1000 планових етапних втручань, було перелито понад 1 т крові. Померли за весь час 11 чоловік, два з яких до лікарні були доставлені у стані клінічної смерті. Лікарня Мечнікова ніколи не бачила таких жахів, що принесла війна, і це все було новим. Зараз медики набули певний досвід. Хірурги лікарні: В. Пелих, І. Жердєв, І. Йовенко, В. Дубина, О. Машин, Ю. Скребець, О. Толубаєв, С. Бадогін, О. Топка, О. Горегляд, А. Сірко, І. Кирпа, Г. Пилипенко, Р. Шкапяк.

Гайда
Іван Михайлович

Військово-медичний клінічний центр Західного регіону.
Начальник Гайда Іван Михайлович, заслужений працівник галузі охорони здоров’я України.
Із зони АТО до них прибувають бійці практично щодня. За час проведення антитерористичної операції станом на лютий у Львівському військовому госпіталі пролікувалось 1395 осіб. Тепер тут перебуває 107 бійців. Військовим, які отримали важкі тілесні ушкодження та потребують спеціальної реабілітації, надається весь необхідний комп­лекс послуг у медичних та реабілітаційних закладах Львівщини. За день у госпіталі хірурги проводять близько 30 комбінованих оперативних втручань, не включаючи перев’язок, які медики прирівнюють до складних маніпуляцій.
У ВМКЦ Західного регіону України вже відбулось декілька ротацій військових медиків, які побували в зоні АТО. Лікарі Тарас Кльофа та Юрій Скуратівський раніше брали участь у миротворчих операціях та бачили війну на власні очі і вважають, що місія в Іраку була легкою прогулянкою в порівнянні з війною на сході України. Полковник медич­ної служби Тарас Кльофа, в зоні АТО провів більше двох місяців. Він був прикоман­дирований до 24 окремої механі­зованої бригади, щоб максимально швидко забезпечити надання першої медичної допомоги й евакую­вати бійців з поля бою в місце надання спеціалізованої допомоги. Найчастіше стикатись із мінно-вибуховими травмами, вогне­пальними пораненнями кінцівок, грудної клітки, живота, рідше – голова.
Полковник медичної служби, лікар-анестезіолог, Юрій Скуратівський був у зоні військових дій вже двічі: оперував поранених при обороні Луганського аеропорту, рятував обстріляних біженців під Хрящуватим.
За хоробрість та професіоналізм Тарас Григорович Кльофа та Юрій Євгенович Скуратівський удостоєні ордену Данила Галицького.
Майор медичної служби, хірург Валентин Медзин у складі медичної бригади надали медичну допомогу більше півтисячі військово­службовців: зупиняли кровотечі, стабілізували тиск, вводили антибіотики і знеболювальне та евакуйовували поранених у стаціонарні медичні заклади.

Петрук
Сергій Олександрович

Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону України.
Начальник полковник медичної служби Петрук Сергій Олександрович, заслужений лікар України.
Центр має клініки та відділення оснащені сучасною лікувально-діагностичною апаратурою та професійний медичний персонал для надання пораненим широкий спектр медичних послуг. Зважаючи на характер пора­нень, найчастіше бійці АТО є пацієнтами клінік хірургічного профілю. Зокрема, невідкладної медичної допо­моги, планової й ендоваскулярної хірургії, невідкладної хірургії та ушкоджень, ендоскопічної хірургії, щелепно-­лицевої хірургії, стоматології, отоларингології й очних хвороб. Упродовж минулого року в них виконано 534 оперативні втручання підвищеної складності.
Влітку минулого року на базі центру був сформований і відбув у зону АТО мобільний госпіталь. Очолив його полковник медичної служби Юрій Подолян. Разом з ним на війну відправилися десятки лікарів та медичних сестер. Окрім мобільного госпіталю, сформовано чотири лікарсько-сестринські бригади, які надають медичну допомогу на полі бою, доставляють поранених до місць збору, евакуюють їх. У розпорядженні вінницьких медиків є санітарний літак «Віта», на борту якого із зони АТО до медичних закладів евакуйовано понад 2000 поранених бійців. Літак укомплектований сучасним медичним облад­нанням, що дозволяє лікарям не лише підтримувати життя важкопоранених під час польту, а й оперувати їх.
Головний хірург центру Верба Андрій В'ячеславович — полковник медичної служби Збройних Сил України, кандидат медичних наук у зоні бойових дій з березня 2014 р.
На початку літа 2014-го провів першу в історії України хірургічну операцію в польових умовах — у зоні бойових дій, врятував життя лейтенанта-розвідника. За чотири місяці у зоні АТО разом з колегами врятували 1500 бійців. За особисту мужність і героїзм Верба Андрій В'ячеславович нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

О.М. Щербінін