Україна - нова епоха. Золотий фонд нації/Бондаренко Юрій Купріянович

Матеріал з Who is Wiki
Перейти до навігації Перейти до пошуку

ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОЗВАРЮВАННЯ ім. Є.О. ПАТОНА НАН УКРАЇНИ

Бондаренко
Юрій Купріянович

Керівник сектору ІЕЗ ім. Є.О. Патона НАН України.
Кандидат технічних наук.
Член-кореспондент Транспортної академії України.
Лауреат Державної премії у галузі науки і техніки.
Нагороджений подякою і грамотою Київського міського голови, «За заслуги» Держстандарту України (2004 р.), Державною премією в галузі науки і техніки (2002 р.), нагрудним знаком і сертифікатом Міжнародного інституту зварювання (2006 р.), грамотою «За особливий внесок у ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС» МНС України (2006 р.) та відзначений багатьма грамотами і дипломами

Юрій Купріянович Бондаренко – заступник керівника ОС ДП НТЦ «СЕПРОЗ» НАН України, сектор «Методологічних проблем забезпечення якості, технічної експертизи, стандартизації і сертифікації у зварювальному виробництві» Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, провідний науковий співробітник.

НТЦ «СЕПРОЗ» акредитовано в системі УкрСЕПРО у 1996 р. та призначено Мінекономіки уповноваженим органом із сертифікації продукції, систем забеспечення якості продукції, національного та іноземного виробництва.

Ю.К. Бондаренко – один з організаторів Національного комітету України з неруйнівного контролю та технічної діагностики. Впродовж 26 років входить до складу Правління УТ НКТД, член Товариства зварювальників України, ТК з акредитації по Україні; ТК-44, ТК-78 (технічний комітет із діагностики та неруйнівного контролю). Аудитор із системи якісті «ТUW Ак. Reinland», аудитор із продукції і послуг у системі УкрСЕПРО; один з учасників розробки і гармонізації стандартів та інших НД у галузі зварювання, контролю і забезпечення якості у зварювальному виробництві. Пройшов навчання за програмами «АМОS», «ТUV Ак. Reinland», УкрСЕПРО, НАА України, «TWIINNING Ргojtct», делегат Міжнародного інституту зварювання (IIW). Ю.К. Бондаренко є автором 180 статей та 23 авторських свідоцтв і патентів.

Юрій Купріянович Бондаренко успішно керує провідним в Україні сектором, який здійснює роботи з технічної експертизи та організації випробувань зварювальних конструкцій, виробів, матеріалів, технологій, розробки систем управління якістю зварювального виробництва, а також досліджує проблеми та методи забезпечення якості, технічної експертизи та сертифікації (підтвердження відповідності) у зварювальному виробництві. Здійснює розробку та гармонізацію нормативного забезпечення для сертифікації систем якості, технологічних процесів зварювання та технічних послуг зварювання, неруйнівного контролю, технічної діагностики у зварювальному виробництві на основі гармонізованих міжнародних стандартів серії ISO 3834, ISO 9001, ISO 9956, ISO 15610, ISO 15613, 15015609.

До сфери діяльності входять аналіз, експертиза та дослідження: систем якості у зварювальному виробництві; зварювального устаткування та конструкційних матеріалів; зварювальних конструкцій; зварювальних матеріалів; технологічних процесів зварювання; якості технічних послуг у галузі зварювання, діагностики та неруйнівного контролю.

У складі сектору – наукові співробітники, технічні експерти у галузі безпеки у зварювальному виробництві, аудитори по системі якісті «ТUV Ак. Reinland», «УкрСЕПРО» аудитори із підтвердження відповідності продукції та послуг у галузі зварювального виробництва у національній системі УКРСЕПРО, учасники розробок і гармонізації міжнародних стандартів та інших нормативних документів у галузі зварювання, контролю та забезпечення якості. Співробітники сектору у складі ПК (НААУ) пройшли навчання за програмами систем «АМОS», УкрСЕПРО, ТACIS. Вони є членами Товариства зварювальників України, технічних комітетів (ТК-78, TK-44) та Товариства НК і ТД України, ПК-01 у складі ТК із акредитації (НААУ). Сектор має науково-лабораторну базу та технічне оснащення: засобами вимірювання та випробування, обстеження зварних конструкцій, обладнання та зварювальних матеріалів, а також оснащено комп’ютерною інформаційною системою для аналізу та оцінки зварювального виробництва підприємства у цілому та побудови систем якості зварювального виробництва.

Аналіз стану зварювальних з’єднань мостового переходу через р. Дніпро (м. Київ) експертами «СЕПРОЗ»

Дослідження з метою експертизи здійснюються в акредитованій на технічну компетентність випробувальній лабораторії (Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України).

Співробітники сектору є авторами: книги і монографії – 2; статей – 180; авторських свідоцтв – 20; зарубіжних та вітчизняних патентів – 4. На сьогодні співробітники працюють над проектами із дослідження та розробки нормативного забезпечення для серти­фікації систем якості у зварювальному виробництві України на основі гармонізованих між­народних стандартів серії ISO 3834, ISO 10014, встановлюють вимоги до якості зварювання металічних конструкцій та зварювального вироб­ництва, здійснюють аналіз нових міжнародних вимог до випробувальних лабораторій відповідно до ISO/IЕС 17025:2005 (ДСТУ ISO/IЕС 17025:2008, ІSO 17043). зварних конструкцій». У результаті будуть розроблені додаткові державні стандарти України на основі серій IS09001, IS0 3834, які відповідають вимогам міжнародних стандартів якості зварних металічних конструкцій та зварювального виробництва.